» Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi ile Protokol İmzalandı

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi iş birliği ile ilimiz genelindeki okullarda kan bağışı kampanyaları düzenlenmesi, kampanya ile ihtiyaç duyulan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli, sürekli, bilinçli bağışçılardan sağlanabilmesi; kan bağışı konusunda bilgi ve bilinç düzeyinin arttırılması amacıyla bir protokol imzalandı.

Protokol ile yürütülecek olan proje kapsamında ilimize bağlı tüm okul ve kurumlarımızda eğitim gören öğrencilere kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatmak, kan bağışı sayesinde insanların hayata döndüğünü vurgulayarak öğrencilerin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek amaçlanmıştır.

 

 

Proje kapsamında eğitim öğretim yılı boyunca kan bağışı kampanyası, planlanan takvim uyarınca her ay belirli okullarda gerçekleştirilecektir.

 

 

Projenin sağlıklı yürümesi için iş birliği yapacak kurumlar arasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde “İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokol İmza Töreni’ne İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Şube Müdürü Cuma İvrendi, AR-GE Birim Sorumlusu Mustafa Kan, Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. M. Sabri Akoğlu, Kan Bağışçısı Kazanım Personelleri Özlem Ergen ve Özgül Altun Aslan katıldı.

avatar