Dolar 16,1920
Euro 17,4658
Altın 965,28
BİST 2.438,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bilecik 34°C
Parçalı Bulutlu
Bilecik
34°C
Parçalı Bulutlu
Paz 31°C
Pts 27°C
Sal 25°C
Çar 26°C
Memleket Partisi Bilecik

CHP’DEN SUÇ DUYURUSU

CHP’DEN SUÇ DUYURUSU
sırmalılar
A+
A-
14.02.2017

CHP, okul müdürleriyle haberleşmek için kurdukları WhatsApp grubunda “son savaş” bildirisi yayınlayarak “evet kampanyası” yayınladığı iddia edilen Bilecik ve Bozüyük Milli Eğitim Müdürleri hakkında “memurluk görevlerini kötüye kullanarak halkı kin ve düşmanlığı tahrik etmek”ten suç duyusunda bulundu.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, partililerle birlikte Bilecik Adliyesine giderek suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Savcılığına verdi.

 

Dilekçede, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa hahrik ve aşağılama, siyaset yapma, memuriyet görevini kötüye kullanma” suçlarında kamu davası açılması istendi.

KİMSENİN “EVET” VEYA “HAYIR” KARARINI SORGULAMIYORUZ

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yaptığı açıklamada Kimsenin “evet” veya “hayır” kararını sorgulamadıklarını söyleyerek  “Biz hayır diyenleri veya evet diyenleri başta bölücülükle, namussuzlukla veya halkımızı kin ve nefrete yönlendirecek şekilde açıklamalar yapanlar hakkında bugün suç duyurusunda bulunduk.” dedi.

 

CHP Milletvekili Tüzün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“CHP Bilecik İl Teşkilatı olarak Türkiye’nin gündemine oturan, Türkiye’de infilak yaratan bir sorunu; bir Bilecik Milletvekili olarak, laik, demokratik Cumhuriyetin savunucusu ve halkımızın temsilcisi olarak bugün buraya gelip suç duyurusunda bulunduk. Bu suç duyurusu kamuda görev yapanların neden “evet” dedikleri veya neden” hayır” dedikleri için değil. Elbette vatandaşımız 16 Nisan günü sandığa gidecek evet veya hayır tercihlerinde bulunacak. Biz neden evet diyeni asla sorgulamıyoruz. Neden hayır diyeni asla sorgulamıyoruz.  Biz hayır diyenleri veya evet diyenleri başta bölücülükle, namussuzlukla veya halkımızı kin ve nefrete yönlendirecek şekilde açıklamalar yapanlar hakkında bugün suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurusunun içeriği ile ilgili kamuoyunda yeterince bilgi ve belgeler mevcuttur.  Artık savcılığa intikal etmiştir. Savcılık aşamasında çok daha detaylı bilgiyi vermenin çok da doğru olmadığı düşüncesindeyim.

 

 

BİZ BİLECİK’İMİZDE SEVGİNİN, HOŞGÖRÜNÜN VE ÖZGÜRLÜKLERİN EGEMEN OLMASINI İSTİYORUZ

Bugün 14 Şubat. 14 Şubat tüm Dünya’da Sevgililer Günü. Biz Bilecik’imizde sevginin, hoşgörünün ve özgürlüklerin egemen olmasını istiyoruz.  Bu özgürlükleri, bu sevgiyi, bu hoşgörüyü, bu anlayışı, bu dayanışmayı geçmişte yaşanan bütün seçimlerde Bilecik halkımız en iyi şekilde kamuoyuna ve Türkiye’ye yansıtmıştır. Bundan böyle de yansıtmaya devam edecektir. Bu nedenle kamu adına görev yapmak için gelenlerin Bilecik halkını kin, nefret ve bölücülük söylemleriyle birbirine düşürmesini asla ama asla kabul edemeyiz. Bu doğrultuda, bu suçu işleyenleri bizler CHP Bilecik Teşkilatı olarak Cumhuriyet savcısına dosyamızı intikal ettirdik.  Bundan böyle görev savcılıkta bundan böyle görev bakanlıkta bundan böyle görev valiliktedir. Aracılığınızla Sayın Valimizin de bu noktadaki süreçle ilgili düşüncelerini biliyoruz. Bu noktadaki soruşturma çalışmalarının bakanlık düzeyinde soruşturma çalışmalarının yapılacağını umut ediyoruz. Bu 16 Nisan sürecinde kim hangi şekilde tercih kullanırsa kullansın kazananın milletimiz olması ve kazananın Türkiye olmasını temenni ediyorum.”

 

CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar ise 1980 öncesinde bile Türkiye’de birçok terör olayının yaşandığı fakat Bilecik’te en ufak bir olayın olmadığını belirterek dışarıdan gelmiş ve gerçek mesleklerini, gerçek görevlerini unutan kişilerin Bilecik halkına ve kamuoyuna kin ve nefret tohumları aşılayan söylemlerde bulunduğunu iddia etti.

 

ÇOCUKLARIMIZI TESLİM ETTİĞİMİZ BİR EĞİTİMCİ

Bilecik İl Başkanı Yaşar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün sosyal medyada bir paylaşımdan dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik’le ilgili suç duyurusunda bulunduk.  Dosyamızı suç delilleriyle birlikte savcılığa intikal ettirdik. Bu nedenle yargıya intikal etmiş bir olayla ilgili çok detaylı konuşmam şık olmayacak ama şunun da bilinmesini isterim; Özellikle kamu görevi yapan insanların hele hele bunlar çocuklarımızı teslim ettiğimiz bir eğitimci toplumu kin ve nefrete yönelik kışkırtmaları affedilir bir davranış olmadığını hepiniz gayet iyi bilmektesiniz. Bu haber yerel medyamızda yer aldıktan sonra ulusal medyamızda da geniş bir yankı oluşturdu. Gerçekten toplumda özellikle Bilecik kamuoyunda büyük bir infial yarattı. Çünkü çocuklarımızı teslim ettiğimiz şahsiyetlerin önce şunu çok iyi bilmeleri gerekir.

 

 

İLİMİZİN EĞİTİMİYLE İLGİLİ KARARLAR ALMA NOKTASINDA ÇALIŞSINLAR

Aynı zamanda ben bir eğitimci olarak da kendilerinden şunu beklerdim. İsterdim ki bu eğitimcilerimiz ilimizin eğitimiyle ilgili kararlar alma noktasında çalışsınlar. Ama ne yazık ki onlar bu asli görevlerini bırakıp halkımızı kin ve nefrete yönelik söylemlerle ilimizde var olan, hatta 1980 öncesi dahi o kadar terör olayının yaşandığı Türkiye’de en ufak bir olayın olmayışı Bilecik halkının birbiriyle ne kadar iç içe ve hoşgörüyle yaşadığının bir göstergesi olmasına rağmen,  dışarıdan gelmiş ve gerçek mesleklerini, gerçek görevlerini unutup Bilecik halkına ve kamuoyuna kin ve nefret tohumları aşılayan söylemlerini kınıyoruz.  CHP il örgütü olarak sessiz kalamayacağımızı ifade ederek bunlarla ilgili yasal işlemlerin başlatılması için bugün burada suç duyurusunda bulunduk. Umarım ilgililer hakkında gerekli işlemler yapılacaktır. Bu olayın takipçisi olacağımızı siz basın mensuplarının aracılığı ile Bilecik kamuoyuna duyurmak isteriz.”

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments