» ASKF BAŞKANI NUSRET TOSUN; “AMACIMIZ GENÇLERİMİZE SPORU SEVDİRMEKTİR”

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Nusret Tosun yaptığı açıklamasında amaçlarının gençlere spor’u sevdirmek olduğunu belirterek gençlerin spor yapmalarını da sağlamak olduğunu kaydetti.

Başkan Tosun yaptığı açıklamasında görev yaptıkları 3 yılın değerlendirmesini yaparak önümüzdeki yıllarda da yapmayı düşündükleri çalışmalara vurgu yaptı.

 

ASKF Başkanı Nusret Tosun şu ifadeleri aktardı:

TOSUN;” HER ORTAMDA AMATÖR SPOR’UN SIKINTILARINI DİLE GETİRİYORUZ”

“Son yıllarda ilimize gerek Spor Bakanlığı bünyesinde, gerek belediye başkanlarımızın destekleriyle tesis anlamında büyük hizmetler gelmiştir. Örneklendirecek olursak ilimiz merkezindeki kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, Bozüyük, Söğüt, Osmaneli, Pazaryeri ve Yenipazar ilçelerimizdeki sentetik futbol sahalarımız yine Bayırköy ve Vezirhan beldelerimizde yapılan futbol sahalarımız, İstasyon Mahallesindeki yapımı devam eden sentetik sahamız, ilimiz spor dalına gerçekten önemli gelişmelerdir. ASKF yönetimi olarak bulunduğumuz her ortamda, platformda gerek siyasiler gerek bürokratlar gerek ise iş adamları ve sanayicilerimize amatör sporun sıkıntılarını dile getiriyoruz. Yönetim olarak başta valimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımızı siyasilerimiz, bürokratlarımız, sanayici ve iş adamlarımız, esnaflarımız, sporseverlerimiz ve tüm kulüplerimiz ile ikili ilişkilerimizi en üst seviyede tutup iyi işler kurup hep beraber sporumuza destek sağlıyoruz. Yönetim olarak göreve geldiğimiz günden bugüne dek birinci amatör ligi ve ikinci amatör ligi dışında alt yapıya ve gençler ligine çok değer verdik. Değerli spor kulüpleri başkan ve yöneticilerin üstün gayret ve destekleriyle U13, U15,U17,U19 liglerini oynattık. İlimizin ülke genelinde tanınması ve ilimizin ekonomisine katkı sağlamak için Türkiye Futbol Federasyonu ile olan ikili ilişkilerin iyi olması dolayısıyla ilimizde U13, U16, U17, U19 Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarını alıp oynattık.

TOSUN;” PROTOKOL ÜYELERİNE ZİYARETLER YAPTIK”

Bilecik ASKF ailemize 1192 Yeniköyspor ile Bozüyük İçköysporu kattık. Liglerinde şampiyon olan kulüplerimize birincilik kupası verdik. İlimizde her ay yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantılarına katıldık. Başta valimiz olmak üzere ilçe kaymakamlarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, belde belediye başkanlarımıza, daire müdürlerimize ve de spor kulüplerimize ziyaretler yaptık. Kulüplerimizin başkan ve yöneticileriyle ASKF Toplantı Salonu’nda toplantı yapıp görüş alış verişlerinde bulunduk.”

TOSUN;” BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞTIK”

Hakem Kurulu başkanı ve hakemlerle zaman zaman toplantı yapıp Bilecik Amatör Futbol Ligi’ni değerlendirip eksikleri, hataları, doğruları ve yanlışlarımızı tartıştıklarını anlatan Tosun, “Bilecik Belediyesi’nin Eskişehir Acıbadem Hastanesi iş birliğinde spor yaralanmalarında güncel tedavi yöntemli konulu konferansa kulüplerimiz ile birlikte katıldık. Amatör Spor Kulüpleri İstişare Toplantısı Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen yemekli toplantıda ilimizin tüm protokolünün ve tüm spor kulüplerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. İlimiz protokolüne ve kulüplerimize plaket ve teşekkür belgesi verdik.İl Futbol Temsilcimiz Engin Toku, İl Hakem Kurulu Başkanı Sedat Kara, İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Zafer Önen ile birlik ve beraberlik içinde çalıştık.

TOSUN;” MALZEME YARDIMI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Konfederasyonumuzca Bursa, Eskişehir, Ankara, Erzurum, Antalya ve Amatör Spor Kulüpleri başkanı toplantılarına katıldık. Ulusal bayramlarımızda Şöhretler Karması adı altında futbol, basketbol müsabakaları yaparak eski futbolcu, eski basketbolcu, ağabeylerimizi, arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi uzun yıllardan sonra tekrar bir araya getirerek hasret gidermelerini birbirlerini görmelerini sağladık. Valimizin, kaymakamlarımızın, belediye başkanlarımızın, siyasilerimizin, bürokratlarımızın katılımı ile amatör sporun masaya yatırıldığı, tartışıldığı istişare toplantılarına öncülük ettik. Bu toplantıların son derece faydalı olduğuna inandığımız için toplantılara devam etme kararı aldık. Önümüzdeki sezonda bu toplantılara öncülük edeceğiz. Yine her yıl, özel idare bütçesinden tüm kulüplerimize yapılan malzeme yardımını gerçekleştireceğiz” dedi.

avatar