» TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUKLARINDAN MUHTEŞEM KONSER

Bilecik Belediyesi Türk Sanat Müziği ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Türk Sanat Müziği Toplulukları tarafından konser gerçekleştirildi.

 

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programa, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik Ağır Ceza Reisi Cengiz Doğan, öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin kuruluşunun 10. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen konserde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde okuyan yabancı uyruklu öğrenciler de okudukları Türkçe türkülerle yer aldı.

 

 

Birbirinden renkli ve güzel görüntülerin oluştuğu konserin sonunda konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı, kültür ve sanat şehri Bilecik’te güzel bir programa daha ev sahipliği yaptıkları için duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 

 

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Belediyemiz ve üniversitemiz Türk Sanat Müziği toplulukları bizlere güzel bir gece yaşattılar. Sayın rektörümüz konserde yer alan öğrencilerimize 100 puan üzerinden 100 verdi. Bizler de Bilecik Belediyesi olarak bu güzel organizasyonda yer alan kardeşlerimize güzel bir Çanakkale gezisi düzenlemeyi istiyoruz. Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu tarafından Üniversitemizin 10. Kuruluş yıl dönümü sebebiyle düzenlenen konserde bir araya geldik. Konserimizde Türk Müziğimizin birbirinden güzel eserlerini dinleme fırsatı bulduk. Bizlere bu akşam eşsiz güzel konseri sunan başta Koro Şefimiz Dr. Tuncay Dağlı hocamıza, sazendelerimize ve müzisyen kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Şeyh Edebali Üniversitemizin 10. Kuruluş yıl dönümünü kutluyorum, nice 10 yıllar diliyorum. Sanata, Sanatçıya ve Sanatsevere saygılarımla” ifadelerini kullandı.

 

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ise ”Bilecik Belediyesi ve üniversitemiz işbirliğinde güzel bir programı icra etmekten dolayı büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Ben bu güzel organizasyonda emeği olan kardeşlerime ve öğrencilerime hocaları olarak 100 puan üzerinden 100 veriyorum. Belediye Başkanımız Selim Yağcı’da katkıları dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Rektör Prof. Dr. Taş, koroda yer alan üyelere çeşitli hediyeler taktim ederek, fotoğraf çektirdiler.

avatar