» MV. TÜZÜN: “OLCAY AiLESi CHP iLE ETLE TIRNAK GiBiDiR”

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, katıldığı Bilecik Arena programında gazetecilerin sorularını cevapladı.

CHP’li Belediye Meclisi üyesi Ali Olcay’ın alınan grup kararına uymaması nedeniyle ihraç istemiyle disipline sevk edilmesini değerlendiren Milletvekili Tüzün, “Olcay ailesi CHP ile etle tırnak gibi olmuştur.” dedi.

“OLCAY AİLESİ CHP İLE ETLE TIRNAK GİBİDİR”

Belediye Başkanı Semih Şahin tarafından partiye verilen dilekçe neticesinde disiplin sürecinin başlatıldığını belirten Milletvekili Tüzün, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“ALİ OLCAY GÖREV ADAMIDIR”

“Biliyorsunuz Olcay ailesi Bilecik’te Cumhuriyet Halk Partisi ile etle tırnak gibi olmuştur. Ali Bey’in babası Akın Olcay, partimizden belediye başkanlığı yapmış, kardeşi eczacı Ender Olcay halen Merkez İlçe yönetim kurulu üyemiz, amcası Abdullah Olcay halen İl Yönetim Kurulu üyemiz olup Olcay ailesi olarak Cumhuriyet Halk Partisine katkılar vermişlerdir. Fakat geldiğimiz noktada Belediye Meclis toplantısı öncesinde bir maddeye alınan bağlayıcı grup kararına Ali beyin aleyhte oy kullanması neticesinde belediye başkanı Semih Şahin’in de partiye dilekçe vermesi nedeniyle disiplin sürecinin başladığını biliyoruz.

TÜZÜN; “ALİ OLCAY KARDEŞİMİZ PARTİMİZİN BİR DEĞERİDİR”

Partimizin yetkili organları konuyu değerlendiriyorlar. Ali beyin disipline sevki oy çokluğuyla kabul edilmiş ve il disiplin kuruluda gerekli değerlendirmeyi yaptıktan sonra nihai kararı verecektir. Bizim partimizin anayasası olan tüzüğümüz bellidir. Partiye üye olurken üye formunu imzalayan herkes, parti tüzüğünü okudum ve tüzüğe uyacağım diyerek imza atar. Dolayısıyla parti üyesi olan hiç kimse buna bende dahil aksi bir tavır sergileyemez. Ali Olcay kardeşimizde bizim partimizin bir değeridir. Biliyorsunuz 2011 yılı genel seçimlerinde 2. sıra adayımız son anda adaylıktan çekilmişti. Ali beye bu görevi teklif ettiğimizde parti görevi sayıp severek 2. sıra milletvekili adayımız olmuştu. Ali Olcay tam bir görev adamıdır. Bunlar bizim partimizin iç işleridir. Parti içerisinde bu işlerin düzeleceğine inanıyorum.”


İLGİLİ HABERLER:

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments