» Doğa yürüyüşleri Covid-19 sebebiyle ertelendi!

Bilecik Doğa Sporları Başkanı Feridun Aynur Erozyonla Mücadele Haftası ve Bidos ekibine gelen ‘doğa yürüyüşleriniz ne zaman yapılacak?’ sorularına karşı basın açıklaması yayınladı.

Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

‘’Dünya İzleme Enstitüsü’nün öngörülerine göre, anakaralar her yıl 24 milyar ton verimli üst toprak kaybetmektedir. Dakikada 10 hektar alan arazi bozunumuna uğramaktadır. Doğa insanoğlu için çok kıymetli bir hazinedir. Verimli topraklar, yaşam veren su ve temiz bir hava için gönüllü olmak bu süreçte çok kıymetlidir.

BİDOS olarak 2020 programımızda ses getirmeyi hedeflediğimiz bir doğa yürüyüşü projemiz mevcuttu. Dünyanın ve ülkemizin etkilendiği pandemi sürecinde doğa yürüyüşlerimizi pandemi sonrası normalleşme tarihine kadar erteledik.

BİDOS (Bilecik Doğa Sporları) İçin SAĞLIK GÜVENLİĞİNİZ VE ESENLİĞİNİZ önceliğimizdir.

Covid-19 sürecinde sayılar artış yönünde olduğundan; faaliyetlerimizi pandemi sürecinde yapmayacağımızı bildirmek isteriz. 1 can bile bizler için çok önemli.

Bu süreci atlatırken VATANDAŞLIK GÖREVLERİMİZDEN Olan KURALLARA UYARAK her birimizin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi önemlidir.

SİZLER KURALLARA UYMADIĞINIZDA BİR BAŞKA CANA MAL OLABİLİRSİNİZ. ‘ diyerek herkesi
‘Doğaya Saygı ve İnsana Saygı ‘ düsturu içinde olmaya davet etmiştir.

avatar