Bilecik’te 9’u 5 Geçe Hayat Durdu

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında, Bilecik’te törenlerle anıldı.

Vali Tahir Büyükakın, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş, Belediye Başkanı Nihat Can, Ak Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, CHP İl Başkanı Metin Yaşar , siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Nihat Can ile siyasi parti ve sivil toplum örgütleri tarafından çelenkler bırakıldı.

 

Törende, iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu.

 

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Bilecik Anadolu Ticaret Meslek Lisesi & Otelcilik Turizm Meslek Lisesi tarafından tören düzenlendi.

 

Bilecik Anadolu Ticaret Meslek Lisesi & Otelcilik Turizm Meslek Lisesi Okul Müdürü Adem Avcu; “Yalnız 10 Kasım’da değil her daim. Atatürk’ün mücedele azmi bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler tekrar tekrar konuşulmalıdır. Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi. Büyük Atatürk’ün ebedi istirahatgahında huzur içinde yatması bakımından da önemlidir.” ifadelerini kullandı.

 

Etkinlikler, Atatürk portreleri sergisinin gezilmesi ile sona erdi. 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
avatar

Yukarı Çık