» YILDIRIM;” BİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YAPTIĞI HER DEVRİMİN ARKASINDAYIZ”

AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım yaptığı açıklamada;” Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı her Devrim’in arkasındayız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı Bilecik Arena programında basın mensuplarının sorularını cevaplayan AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım yapılan AK parti 7.olağan kongresinde salonda açılan bir pankart üzerine değerlendirmede bulundu.

SERKAN YILDIRIM; “CUMHURİYETİMİZİ SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ”

Yıldırım; Necip Fazıl Kısakürek’in bir şiirinden alıntı yapılarak sözlerinin salona pankarta asılması üzerine gelen tepkilerin yersiz olduğunu vurgulayarak; “Devrim ne demektir? Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı her Devrim’in arkasındayız ve sonuna kadar savunuyoruz. Cumhuriyetimizi sonuna kadar savunacağız” ifadelerine yer vererek şunları aktardı:

“Gençlerimize teşekkür ediyorum pankart için. Gayette güzel bir pankart olmuş. Neden bu kadar tepki gösterdiklerini anlamış değilim tabii. Necip fazıl Kısakürek’in müjde isimli bir dörtlüğü ‘devrim evvela ve bir akıl gelecek ki akıllar delirecek bir devrimi devirecek Fertle toplum arası kalkacak artık güreş.Herkes tek tek sırtına toplumu bindirecek. Gökler iki şakkolmuş haberi bildirecek.’ bildiren kim ? işte terör örgütleri bir takım ülkemize karşı olan dış güçler diyelim. Biz bugün iyisiyle kötüsüyle akıllar belirttik. Devrim ne demektir. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı her devrimin arkasındayız ve sonuna kadar savunuyoruz. Cumhuriyetimizi sona kadar savunacağız. Yani bugün geldiğimiz noktada her şeyiyle devrim olduk.”

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments