» VALİ BÜYÜKAKIN ÖĞRETMENLERİ ALKIŞLATTI

Vali Tahir Büyükakın 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa katıldı.

Öğretmenlerin geleceğin daha aydınlık, daha refah Türkiye’sini inşa ettiğine vurgu yapan Büyükakın salondaki tüm öğretmenleri ayağa kaldırarak alkışlattı.

 

 

HEPİNİZİ AYAKTA ALKIŞLIYORUM

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu ülkenin inşaasında, gelişiminde ve geleceğe hazırlanışında emeği geçen tüm öğretmenlere saygı duyduğunu dile getiren Vali Büyükakın, ”Öğretmenlerimizin hakkını ödememiz mümkün değil. Burada ne desek az kalacaktır. Herbirine tek tek minnet duyuyorum, her birini ayakta alkışlıyorum.” dedi.

 

HER GÜN SİZLERİN GÜNÜ

Vali Tahir Büyükakın’ın yanısıra 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve il protokolünün katıldığı programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmenlerin bu ülkenin gerçek mimarları olduğunu ifade ederek, “saygıdeğer öğretmenlerimiz bu ülke için büyük bir fedakarlıkla çalışıyor ve geleceğimizi inşa ediyorlar. Koşulları ne olursa olsun yılmadan, vazgeçmeden çalışıyor ve evlatlarımızı geleceğe hazırlıyorlar. Siz değerli öğretmenlerimizin tutum ve davranışları tıpkı bir fidana can suyu verilmesine benziyor. Sizler bu ülkenin fidanlarına can suyu veriyor yetişip yeşermesini sağlıyorsunuz” diyerek öğretmenlerin sadece bir güne değil her güne anlam kattığını ifade etti.

 

 

RENKLİ PROGRAM

Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Şehit Öğretmen” temalı temsille devam eden programda emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verildi.

 

 

Öğretmenlerden oluşan Halk Oyunları Grubu’nun gösterisiyle renklenen program futbol, voleybol, resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

 

avatar