» Vali Büyükakın; “Gençlik ve Spor Bakanına Bilecik’teki stadlarla ilgili hususları dosya halinde sunduk”

Bilecik’te faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüpleri Başkanları ve temsilcileri değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Vali Tahir Büyükakın, Kent Ormanı’nda, Belediye Başkanı Nihat Can, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Nusret Tosun ve Kulüp Başkanları ile temsilcilerinin katıldığı toplantıda, İçişleri Bakanlığının düzenleme yapılan her türlü konuda düzenlemeden etkileneceklerle diyalog kurulmasını ve sahanın iyi tanınması konusunda talimatlarının bulunduğunu anımsattı.

 

Öncelikli olarak birinci meselelerinin doğru işi ve kararı vermek olduğunu ifade eden Vali Büyükakın, şöyle konuştu:

”Sahayı tanımadan doğru iş yapılmaz. Yapılması gerekenin ne olduğunu kulüplerimiz biliyor. Yöneten ile yönetilen birlikte masaya oturacak. Spor kulüpleri ile ilgili bir düzenleme yaparken hep birlikte çalışacağız. Doğru kararları birlikte alacağız. Alacağımız kararlar gerek spor gerek eğitim gerek sağlık gerek güvenlik gerekse diğer konularda olsun beraber vereceğiz. Aynı zamanda amatör sporla gençliğe hizmet yapıyoruz. Diğer taraftan bağımlılıkla mücadele ediyoruz. Sadece madde bağımlılığıyla değil internet bağımlılığıyla da mücadele edilmesi gerekiyor. Amatör spor kulüplerimiz bu mücadelenin olmazsa olmaz bir paydaşı. Buradaki birliktelik hem kente huzur getirecek hem de gençliğin sporla buluşmasına vesile olacak. Okullarımız spor alanına dönsün. Çocuklarımız birer amatör spor adayı olsun. Amatör spor kulüplerine tabandan gelecek alt yapı imkanını okullarda sağlayalım.”

 

Bilecik’teki stadlarla ilgili hususları tespit ettiklerini belirten Vali Büyükakın, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile milletvekili Selim Yağcı’yla birlikte görüştüklerini ve dosya halinde sunduklarını kaydetti.

 

Toplantı, Belediye Başkanı Can, İl Emniyet Müdürü Namal, ASKF Başkanı Tosun’un yeni sezonun hayırlı olması temennisinde bulunması ve kulüp temsilcilerinin görüşlerini bildirmesiyle sona erdi.

avatar