» TOBB Y.K ÜYESİ ÜLKEN’DEN BOZÜYÜK TSO’YA ZİYARET

ÜLKEN “TOBB CAMİASINDA BOZÜYÜK TSO’NUN AYRI BİR YERİ VAR”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

İlçemiz ve bölgemiz ekonomisi, oda üyelerinin ve odanın sorunları görüş ve çözüm önerileri ve karşılıklı istişarelerde bulunmak amacıyla oda meclis salonunda gerçekleşen ziyarete Bozüyük TSO Meclis Başkanı Mehmet Doğan Tunç, Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent yaptığı konuşmasında;Bozüyük TSO kuruluşu işleyiş yapısı,oda işlemleri, tek noktadan hizmet verilmeye başlanması, oda ISO 9001 ve TOBB akreditasyon kalite programları,yeni oda hizmet binasının detayları ve açılış programı, ilçemizin genel durumu ve ekonomik yapısı ,girişimcilik eğitimleri, mesleki yeterlilik programları, fuar organizasyonları, dış ticaret, kapasite , ekspertiz işlemlerinin takibi, istihdam seferberliği gibi konularda bilgiler verdi.

Buğra Levent şöyle konuştu:

“ Bölgemiz adına dönem dönem yaşadığımız sıkıntı ve problemlerimizi arz dosyaları halinde , ilgili Bakanlıklara, Sayın Başkanımıza ve üst düzeyde diğer yöneticilerimize takdim ediyoruz. Bu bağlamda bölgemizde şu an ciddi manada yaşanan derhal bitirilmesini arzu ettiğimiz bir lojistik merkez projemiz var.Bu lojistik merkez projemizi bir an önce hayata geçirebilirsek bölgede üretim yapan firmalarımız hammadde ve mamul ürünlerinin lojistik hareketliliklerini çok daha ucuz maliyetler ile sağlamış olacağız aynı zamanda bölgemiz cazibesini arttırmış olacağız dedi”

Levent son olarak da TOBB tarafından İl Odalarına verilen K belgeleri sigortacılık vb. İşlemlerin Bozüyük TSO tarafından da yapılabilmesi yönündeki talepleri aktardı.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken yaptığı değerlendirmelerinde, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odasının küçük bir İlçe Odası olmasına rağmen büyük sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yaptığını belirtti.Ülken ; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiasında Bozüyük TSO’nun ayrı bir yeri olduğunu bu anlamda da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu başta olmak üzere Odaya çok samimi bir bakışı olduğunu ifade etti.

Bu vesile ile Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulunan Ülken, Ramazan ayı sonrasında Gümrük Bakanı ve Kültür Bakanı ile birlikte Rifat Hisarcıklığlu’nun ilk fırsatında bu güzel odanın açılışını hep birlikte yapma temennisinde bulundular.

Karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerin sonunda günün anısına oda tarafından plaket takdimi ile toplantı sona erdi.

avatar