» SOĞUK HAVA KOŞULLARI ”BİSİKLET DOSTLUĞUNA” ENGEL OLMADI

İstanbul’dan, Marmara Bölgesi ve İç Anadolu’ya doğru bisiklet turu için yola çıkan iki arkadaş, soğuk hava koşullarına rağmen Bisiklet Dostluğunun varlığını kanıtladılar.

dsc_0661

Üniversite Öğrencisi Ufuk Aktaş ve Sahaf Aziz Küçük adlı iki arkadaş, çıktıkları Marmara ve İç Anadolu Bölgesi bisiklet turu kapsamında Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’te mola verdi.
”Soğuk hava koşulları bisiklet dostluğumuza engel olmadı” diyen arkadaşlar, turları kapsamında Bilecik’te oldukları için büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.
Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz, bisikletlilerin amacının bisikletin varlığı, hayatımızda ve ulaşımdaki yerini vurgulamak olduğunu belirterek; ”Yolcularımız, İstanbul’dan çıktıkları bisiklet turunda Bilecik’te mola verdiler. Bizler de Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği olarak onları karşıladık. Belediyemizin yapmış olduğu desteklerle de misafirlerimizi en iyi şekilde karşılamaya çalıştık. Belediyemiz tarafından ilimize ait hediyeler taktim edildi. Bilecik’te arkadaşlarımızla birlikte şehrimizin tarihi ve kültürel yerlerini gezme imkanı bulduk. Ben arkadaşlarımıza hayırlı ve güzel yolculuklar diliyorum” dedi.

dsc_0665
”AMACIMIZ BİSİKLETİN DOSTLUĞUNU VURGULAMAK”
Bisiklet Yolcusu Aziz Küçük çıktıkları tur hakkında yaptığı açıklamada iki gün boyunca çok zor koşullar altında yolculuk ettiklerini belirterek, şunları söyledi:
”Bilecik Belediyesi ve Hakan Bey’in bizleri beklemesi ve karşılaması bizleri çok mutlu etti ve bisikletimiz ile her seferinde pedallarken motivasyon bulduk. Bilecik’i çok sevdik ve ikinci bir memleketimiz oldu. Turumuz ile bisikletin farkındalığını ortaya koymak. Arkadaşım Ufukla bisiklet sayesinde tanıştık. Bisikletin, böyle kısa bir sürede dostluğa vesile olması bizleri memnun etti ve böyle bir yolculuğa çıkmaya karar verdik. Aslında turumuzdaki sihirli kelimenin ”bisiklet” olduğunu söyleyebilirim. Turumuzun amacı, iki aylık bir hukukumuz olmasına rağmen bisikletin böyle kısa bir zaman diliminde yeni dostluklar meydana getirdiğini göstermek. Marmara ve İç Anadolu’daki illerimizi kapsayacak bir turumuz ile bu hedefimizi gerçekleştirmiş olacağız.” dedi.

 

Üniversite Öğrencisi Ufuk Aktaş ise bisiklet turunun güzergahı hakkında bilgi vererek, yolculukları ile ülkemizin birçok yöresindeki güzellikleri görme imkanı bulacaklarını kaydetti.

 

Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Yavuz, bisikletlilere Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeleri taktim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

dsc_0668 dsc_0661 dsc_0665

avatar