Dolar 8,5298
Euro 10,0610
Altın 482,43
BİST 1.418
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bilecik 24°C
Az Bulutlu
Bilecik
24°C
Az Bulutlu
Cts 30°C
Paz 27°C
Pts 32°C
Sal 29°C

PTT KPSS şartsız 5 Bin personel alımı yapıyor!

PTT KPSS şartsız 5 Bin personel alımı yapıyor!
sırmalılar
A+
A-
08.05.2018

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Avukat, Mimar, Mühendis, Gişe görevlisi, Büro görevlisi, Postacı, Uzman yardımcısı, Tekniker pozisyonları için toplamda 5 bin idari hizmet personeli alımı yapılıyor. Söz konusu ilana başvuru yapacak adayların PTT’nin koyduğu bazı şartları taşımaları gerekmektedir.

 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

– 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

 

– On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. (14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.)

 

– Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

 

– 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

 

– Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

 

– Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

 

– Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

 

– Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

 

– Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

 

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

 

– Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

 

– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

 

– Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak

 

ÖZEL ŞARTLAR NELERDİR?

– 2018/1 personel alımı başvuru tarihi itibariyle Mernis adresinin bulunduğu İl’de en az bir yıl süre ile ikamet edenler, PTT Uzman Yardımcısı pozisyonu hariç diğer pozisyonlara başvuru yapacaktır.

 

– Yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atamaları, yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde yapılacaktır.

 

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar başvurularını 14 Mayıs 2018 ile 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. İlana başvurular sadece www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır. Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak olan yazılı sınavlardan yalnızca birine başvuracaktır. Ayrıca şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

BİLECİK’E ALINACAK PERSONEL ALIMI İÇİN AYRINTILAR ŞU ŞEKİLDEDİR..

 • Avukat                                                                    1
 • Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık)                 3
 • Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık)                3
 • Gişe ve Büro Görevlisi ( Lojitik)                        1
 • Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama)                  2
 • Gişe ve Büro Görevlisi (Firma Personeli)        1
 • Tekniker ( Makine)                                               1
 • Postacı                                                                     4
 • Postacı (Firma Personeli)                                    2
   TOPLAM:                                                         18
reklam
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments