» KIRMIZI ŞİMŞEKLER ŞAMPİYON

Bilecik 1. Amatör liginin son haftasında 1308 Osmaneli Belediye Spor ile Bölgesel Amatör Ligi (BAL)’ne çıkmak için mücadele veren Bilecikspor, 66 puan ile şampiyon oldu.

dsc_0248
Kıyasıya mücadele saat 16.00’da başladı. Bilecik 1. Amatör ligde son haftada 65 puanla lider olan Bilecikspor, 64 puanla ikinci yer alan 1308 Osmaneli Belediye Spor ile Osmaneli deplasmanında karşı karşıya geldi.

dsc_0257
1308 Osmaneli Belediye Spor’da forma giyen Hakan Varnalı, maçın 40’ıncı dakikasında durumu eşitleyen golü kaydetti. Maçın ikinci yarısında gol sesi çıkmazken uzatmalarda çıkan olaylar sonrasında Bilecik Spor taraftarları stad dışarısına çıkarıldı.

dsc_0453
Her iki tarafın seyircisinin yoğun tezahüratı maç boyu devam etti. İlk yarıya hızlı başlayan Bilecikspor 22’inci dakikada penaltı fırsatı yakaladı. Bu fırsatı iyi değerlendiren Damgaç Keçe, Bilecik Spor’u 1-0 öne geçirdi. Berabere kalan Bilecik Spor 66 puan ile şampiyon oldu.Bilecikspor, Bölgesel Amatör Ligi’ne (BAL) yükselebilmek için Vitraspor ile karşılaşacak. İkinci yarıda eşitlik bozulmazken Bilecik Spor 66 puan ile Bilecik 1. Amatör Ligi’nde şampiyonluğunu ilan etti.

dsc_0288

Bilecik Spor, önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Liginde mücadele etmek için Vitra Spor ile Play-off karşılaşması yapacak.

avatar