» ENGELLİ GENÇLERE ASKER KINASI

Bozüyük Belediyesi, Kent Konseyi ve Engelliler Dayanışma Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen asker kınası programında Bozüyüklü 8 engelli genç askerlik heyecanı yaşadı.

Programda ilk olarak Mevlid-i Şerif okunarak yemek ikramında bulunuldu. Ardından konuşan Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Çelik misafirlerine ‘hoş geldiniz’ diyerek etkinlik hakkında bilgi verdi. Konuşmasında “En Büyük Asker Bizim Asker” adlı etkinliği 6 yıldır sürdürdüklerini dile getiren Dernek Başkanı Çelik “ Bozüyük Belediyesi ile birlikte bu yıl 6.’sını düzenlediğimiz “En Büyük Asker Bizim Asker” etkinliği ile engelli olup askerliğini yapamamış vatandaşlarımız 1 günlük de olsa bu görevlerini yerine getiriyorlar.” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Bakıcı asker adaylarına asker tülbenti bağladı. Duygulu anların yaşandığı ve engelli ailelerinin göz yaşını tutamadığı kına gecesinde asker adaylarına tekbirler ve dualar eşliğinde kına yakıldı.

 

Etkinliğe Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Süleyman Can, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Avcıoğlu, siyasi parti, STK ve dernek temsilcileri ile birlikte engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

avatar