» CHP SEÇİM STARTINI BOZÜYÜK’TE NOKTALADI

AKARKARASU’YA YOĞUN İLGİ
Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP9 Bilecik Milletvekili adayları Yaşar Tüzün ve  Av.Faik Akarkarasu Bozüyük’te halka seslendiler.
24 Haziran seçimlerine bir gün kala Bozüyük’te vatandaşlarla bir araya gelen CHP Milletvekili adaylarına Bozüyük halkı büyük ilgi gösterdi. Adeta sevgi selinin yaşandığı Bozüyük’te çok sayıda kişi Tüzün ve Akarkarasu için meydanları doldurdu.
Vatandaşlara ilk olarak seslenen Akarkarasu, sözlerine “SİZ ORADA YANLIZ DÜŞMANI DEĞİL TÜRK MİLLETİNİN MAKUS TALİHİNİ DE YENDİNİZ” diyen Mustafa Kemal’in evlatları, sevgili Bozüyük’lüler merhabalar”  “” diyerek başladı. Akarkarasu şu ifadelere yer verdi:
“DÜNYAYA GELEN HER BEBEK BORÇLU GELİYOR”
Vatandaşımız kendinden toplanan kamu bütçelerinin bireysel menfaatleri için çarçur edilmesini istemiyor. Bu seçimde AK parti 1. Sıra adayı Sayın Selim Yağcı’ya üç tane soru sordum. Bir tanesine cevap veremedi. Bu beyzadelerin bireysel reklamları için heba ettikleri 432 milyar dolar ülkemizin iç ve dış borcu var. Bu dünyaya her gelen bebek borçlu geliyor. Bu olsa olsa rant ekonomisinin, paşazadelerin iktidarıdır. Buna hep beraber son vereceğiz. Sanayisiyle, tarımıyla, madeniyle büyümek için Cumhuriyet için demokrasi için geleceğiniz için Cumhurbaşkanlığında Sayın Muharrem İnce’ye Milletvekilliğinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne gücü değişimde taze kanda büyük Türkiye’de birleştik.” Dedi.
Akarakarasu’nun ardından konuşan Tüzün ise Bozüyük’ün gelişmesi ve iyileştirilmesi için parlamentoda verdiği mücadelenin AK Parti zihniyeti tarafından engellendiğini belirterek bu seçimde CHP için oy istedi.
Tüzün şöyle konuştu:
 “İNCE BİR HASTALIĞA NEDEN OLDU”
“Yaklaşık 55 gündür bütün Türkiye’yi ve Bilecik’in her yerine gidip dönüşümün nasıl olacağını anlattık. Vatandaşlarımız gittiğimiz her yerde, ‘bu sefer tamam’ dedi. Erken seçimin konuşşulmaya başladığı dönemde AKP ve MHP liderleri Türkiye’de erken seçim demek bu ülkeye yapılacak en büyük hainlik demektir diye açıklamalarda bulunuyorlardı.
Bir kapkaç, baskın seçim yapalım bu seçimden biz kazançlı çıkalım diyerek 24 Haziranda baskın seçim yapılıyor. Bunu yapanlar bugüne kadar Türkiye’yi kumpasla yöentmeye alışmış kişilerdir. 24 Haziran’da diğer partiler katılamasın biz de bu arada malı götürelim dediler ama bu şeytani düşünceleri ayaklarına dolandı. Onlar koltuklarını düşünüp saray ittifakı kurdu biz de milletimizi düşünüp millet ittifakını kurduk.
” İNCE 50 GÜNDE 107 MİTİNG YAPTI”
Cumhurbaşkanı adayımız sayın Muharrem İnce’nin 50 günde 107 miting yapıp 70’e yakın il merkezine gitmesi ve televizyonlardaki performansı onlarda ince bir hastalığa neden oldu. Sayın İnce’nin bu performansını görünce CHP’nin bütün tabanı buna inandı ve kampanyaya yardımcı oldu.
“KANUN TEKLİFLERİNİ, ÖNERGELERİ REDDEDEN AKP ZİHNİYETİ”

Bozüyük için parlamentoda ilçemizin sektörel teşvik programına alınması için kanun teklifi verdim. Metristepe’nin milli park olması için kanun teklifi verdim. Bozüyük’ümüze gümrük müdürlüğü kurulması için kanun teklifi verdim, işsizliği önlemek istedim ama orada verdiğimiz kanun tekliflerini, önergeleri red eden de AKP zihniyeti… Bu nedenle AKP’ yi bu seçimlerde cezalandıracağınıza bu seçimde oy vermeyeceğine inanıyorum.” dedi. Diğeryandan 

avatar