» ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Bilecik Belediyesi tarafından İstasyon Mahallesinde gerçekleştirilecek olan İstasyon Mahallesi Sosyal Donatı ve Yaşam Alanları projesi için çalışmalar başlıyor.

Şehrimizin birçok mahallesinde vizyon projeleri gerçekleştiren Bilecik Belediyesi, mahalle sakinlerinin yaşam standartlarını yükseltecek projeleri bir bir gerçekleştiriyor.

 

Birçok mahallede spor ve yeni yaşam alanlarını mahalle sakinlerinin hizmetine suna Bilecik Belediyesi, İstasyon Mahallesi için vizyon projelerden birisi olan çalışmanın ihalesini tamamladı.

 

Önümüzdeki hafta çalışmaları başlayacak olan İstasyon Mahallesi Sosyal Donatı ve Yaşam Alanı Projesi; mahalle sakinlerinin birçok ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte olacak.

MAHALLE SAKİNLERİ DALAKDERE KENARINDA ÇAY İÇME KEYFİNİ YAŞAYACAK

Kısa bir süre sonra çalışmaları başlayacak olan ve 960 bin TL’lik yaklaşık maliyet ile tamamlanacak proje kapsamında Dalakdere’nin ıslahı da Ertuğrulgazi Mahallesine yapılacak olan Elektroflokülasyon Arıtma Tesislerinin devreye girmesi ile ıslah edilecek ve mahalle sakinleri Dalakderenin kenarında çay içme keyfini yaşayacak.

 

Bilecik ve mahallenin yeni cazibe alanlarından birisi olacak proje kapsamında; sosyal donatı alanları, ticaret alanları, çocuklar için yeni oyun alanları ve parklar, dinlenme ve yeşil alanlar, kafe ve restoranlar ile spor merkezlerini barındıracak.

 

avatar