» ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çocuklar için hazırlanan Bilecik Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Pisti için çalışmalar başladı.

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 3 bin 640 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Trafik Eğitim Pisti ile çocuklarımız küçük yaştan itibaren trafik kurallarını öğrenmiş olacak.

 

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ve örnek proje niteliğinde olacak Trafik Eğitim Pisti ile çocuklarımız trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenebilecek.

 

‘’EN BÜYÜK TRAFİK GÖNÜLLÜLERİ OLAN ÇOCUKLARIMIZ BÜYÜK BİR PİSTE KAVUŞUYOR’’

Bilecik Belediyesi tarafından Akasya Altı Mevkisinin alt tarafında konumlanan Trafik Eğitim Pisti ile çocuklarımız geleceğe emin adımlarla hazırlanacaklar.

 

Belediye Başkanı Nihat Can, Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve ilgili birim müdürleri çalışmanın gerçekleştirildiği alanda incelemelerde bulundu.

 

‘’Bilecik Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Pistinin en kısa zaman içerisinde bitirilerek, çocuklarımızın hizmetine sunulması için yoğun çaba harcadıklarını belirten Belediye Başkanı Nihat Can, projenin tüm altyapısı ve barındırdığı diğer özellikleri ile örnek bir çalışma olacağını kaydetti.

 

‘’ÇOCUKLARIMIZ BURADA TRAFİK KURALLARINI KÜÇÜK YAŞTA ÖĞRENECEK VE ÖĞRETECEK’’

Bilecik Belediyesinin başta çocuklarımız olmak üzere bütün vatandaşlarımıza yönelik ilki gerçekleştiren bir belediye olduğu ve örnek projelerle adını duyurduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Nihat Can, Trafik Eğitim Pisti ile çocuklarımızın trafik kurallarını hem öğreneceklerini hem de öğreteceklerini belirterek, şunları söyledi:

 

‘’Bilecik Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın trafik kurallarını uygulayarak öğrenmesine yönelik çok güzel bir projeyi hazırlıyoruz. Ülkemizde ve tüm dünyada vatandaşlarımızda trafik bilinci oluşturmak, maddi ve manevi kayıplarımızın önüne geçmek ve trafik konusunda yaşanan sorunlar konusunda toplumumuzda farkındalık oluşturmak amacıyla, çocuklarımızın hizmetine sunacağımız Trafik Eğitim Pistimiz, şehrimiz ve bölgemizde örnek eserlerden biri olacak. Bu anlamda geçmiş dönem Belediye Başkanımız Selim Yağcı’nın çocuklarımız için düşündüğü ve belediyemizin vizyon projeleri arasında olan ve çocuklarımıza birçok yönden katkılar sunacağına inandığımız Çocuk Trafik Eğitim Pistimiz için ilk kazmayı vurduk. Hafriyat çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor ve projemizi yıl sonuna kadar şekillendirmeyi planlıyoruz. 3 bin 640 metrekare alan üzerine inşa edilecek Trafik Eğitim Pisti, bütün donanımı, eğlenme dinlenme alanları, seyir alanları, ihtiyaç alanları gibi birçok yönü ile güzel ve örnek bir proje olacaktır. Proje ile çocuklarımız trafik kurallarının tümünü görsel materyallerle ve uygulamalı olarak öğrenmiş olacak.’’ dedi.

 

avatar