» BİLECİK’TE ZAFERİN 96.YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Kuruluş ve Kurtuluş Şehri Bilecik’te de törenle kutlandı.

Törene, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 2. JandarmaEğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, AK Parti Bilecik İl Başkanı FikretKarabıyık, CHP İl Başkanı Metin Yaşar,Siyasi parti Temsilcileri,STK Temsilcileri, Daire Müdürleri ve Askeri Erkan ile vatandaşlar katıldı.

Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Müslüm Akdoğan, yaptığı konuşmada, Türk tarihinin en görkemli zaferlerinden birisi olan 30 Ağustos Zaferi’nin, bağımsızlık hedefine kilitlenmiş bir ulusun, yokluk içinde olmasına rağmen, azim ve kararlılıkla, karşısındaki büyük gücü eriterek askeri açıdan ulaştığı en yüksek noktayı ifade ettiğini söyledi.

GAZİLERİMİZ GEÇİT TÖRENİNDE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Öğrencilerin şiir okuması, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı bando takımının konseri, Zafer Koşusu’nda dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi ve geçit töreninin ardından Vali Büyükakın, makamında tebrikleri kabul etti.

ŞEHİTLİĞE ÇİÇEK BIRAKTILAR

Vali Büyükakın, AK Parti Milletvekili Selim Yağcı ve CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, Tuğgeneral Bulut ile Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can şehitlikte devam eden tören kapsamında şehit mezarlarına çiçek bıraktı.

 

Tören mangası tarafından saygı atışıyla devam eden tören, Büyükakın’ın şehitlik defterini imzalamasıyla sona erdi.

 

avatar