» Bilecik’te Söğüt ve Bozüyük Kaymakamları Dışında Hepsi Değişti!

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyuruldu.

 

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

 

Resmi Gazete’de yayımlanan 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bilecik’te mülki idarede köklü değişiklik yaşandı. Kararnameye göre, Söğüt ve Bozüyük Kaymakamları dışında tüm Kaymakamların görev yeri değişirken, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır ise Emirdağ Kaymakamlığına atandı.

 

Cumhurbaşkanı kararıyla 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, aralarında vali yardımcısı ve kaymakamların da bulunduğu 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldı.

Kararnameye göre, Söğüt ve Bozüyük Kaymakamları dışında tüm Kaymakamların görev yeri değişirken, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır ise Emirdağ Kaymakamlığına atandı.

 

Kararname ile şu değişiklikler yaşandı:

Derince Kaymakamı Akın Yılmaz – Bilecik Vali Yardımcılığına

Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır- Emirdağ Kaymakamlığına

Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı – Tekkeköy Kaymakanlığına

Osmaneli Kaymakamlığına Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz

Yenipazar Kaymakamı Hamza Türkmen – Çatak Kaymakamlığına

Yenipazar Kaymakamlığına – Eskil Kaymakamı Yavuz Kartal

İnhisar Kaymakamlığına – Ulaş Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz

İnhisar Kaymakamı Bedir Deveci – Adıyaman Vali Yardımcılığına

Gölpazarı Kaymakamı Kadir Duman – Elbeyli Kaymakamlığına

Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır – Hemşin Kaymakamlığına

avatar