» Bilecik’li Bakan Dönmez’in Ailesi ve Yakınları, Haber Üzerine Mutlu Anlar Yaşadı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Fatih Dönmez’in Bilecik’in Gölpazarı ilçesi İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi’nde oturan ailesi ve yakınları, haber üzerine mutlu anlar yaşadı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yer alan ilk Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Fatih Dönmez oldu.

Fatih Dönmez’in annesi Zeliha Dönmez, “Oğlum Enerji Bakanı olduğu için çok mutluyum. Başkanıma Allah razı olsun diyorum. Demekki onu bu bakanlığa uygun görmüş. Hayırlı olsun isterim. Yarabbi bizi utandırma evladımı da utandırma. Başkanımızı da a utandırmasın. Ben ona hep dua ediyordum. Devletimize milletimize hayırlı olsun. İlk duyduğumda çok heyecanlandım, oğlum bakan olacakmış dedim. Sessiz sessiz duruyordu oğlum, anne dua et derdi. Bende ona dua ediyordum, bak dualarımız kabul oldu.” dedi.

Bakan Fatih Dönmez’in kız kardeşi Vildan Şen ise, “İnşallah bu dönemde ağabeyim, diğer bakanlar ve başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, muvaffak olurlar. Onlara en içten kalbi hislerimle başarılar diliyorum. Birkaç gün öncesinde rüyamda Tayyip Erdoğan’ı gördüm. Diploması olan bir düğüne davetliydik. Sanırım bu haberi alacaktık düğün gibi bizim için şölen oldu. İnşallah başarılı olurlar.” ifadelerini kullandı.

Bakan Fatih Dönmez’in dayısının oğlu Bilal Enez de, “Fatih’in çocukluğu Gölpazarı’nda bizim yanımızda geçti. Ağırlık olarak İstanbul’da okudu. Yaz tatillerinde ilçeye gezmeye gelirdi. Sessiz sakin boş vakitlerinde kitap okuyan sakin sakin gezen bir kardeşimdi. Şu an çok heyecanlıyım.” görüşlerini aktardı.

avatar