CHP, AK PARTİ, MHP LİSTELERİ BELLİ OLDU
31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi için tüm Türkiye’de olduğu gibi Bilecik’te de partiler seçime girecekleri Belediye Meclisi Listelerini ve İl Genel Meclisi Listelerini seçim kuruluna teslim etti.
Uzun bir zamandır listeleri belirlemek için titiz çalışmalar yürüten siyasi partiler çalışmalarını tamamlayarak listeleri teslim etti.
CHP VE İYİ Parti arasında yapılan ittifakla iki parti seçime tek listeyle girme kararı verdiğini duyurmuştu. AK parti ve MHP arasında Bilecik ve Söğüt’te gerçekleşen ittifak BozüyüK kapsamadı ve iki parti de kendi listeleriyle seçime girdi.
Bozüyük’te siyasi partilerin 31 Mart seçimine girdikleri listeler şu şekilde;
AK PARTİ BOZÜYÜK LİSTESİ
BELEDİYE BAŞKANA DAYI
Fatih Bakıcı
KONTENJAN
- Paşa Dündar
- Musa Sosa
- Rıdvan Öz
BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI
- Ali Avcıoğlu
- Mehmet Doğan Tunç
- Merve Ünsal
- Harun Orhan Top
- Abdurahman Kırgız
- Adnan Özel
- Kamil Poyar
- Gül Kurt
- İsmail Seyhan
- Ahmet Umut
- Celal Bakır
- Zafer Akkaya
- Mithat Can Ceyhan
- İsmail Çelik
- Hikmet Ertekin
- Naci Can
- Ertan Turgut
- Aliye Oğulbalı
- Mehmet Yılmaz
- Hayrettin Duman
- Necmi Kaplan
- İsmail Buz
- İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAYLARI
Mesut Çetin - Erdinç Gesge
- Mustafa Uyan
- Gençağa Serarslan
MİLLİYETCİ HAREKET PARTİSİ BOZÜYÜK LİSTESİ
BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Oğuz Sertler
KONTENJAN
- Hayri Tutar
- Emirhan Yılmaz
- Volkan Usta
BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI
- Nurettin Oydu
- Hasan Topal
- Türkan Adanalı
- Mensur Kılıç
- Sarper Selamet
- Adnan Karabacak
- Metin Kır
- Hüseyin Erol
- Nizamettin Aydemir
- Fedai Turgut
- Hakan Manay
- Şengül Arısoy
- Büşra Konak Özkan
- Nuray Nüket Ubay
- Cengiz Kuru
- İbrahim Ülfer
- Gülsever Kuşçu
- İsmail Yayla
- Erdal Çömlek
- Murat Şahin
- Osman Nuri Özcan
- Halil Kayhan
İL GENEL MECLİSİ ADAYLARI
- Şaban Duman
- Ahmet Eren
- Bayram Uluyol
- Semia Şen
CUMHURİYET HALK PARTİSİ BOZÜYÜK LİSTESİ
BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Mehmet Talat Bakkalcıoğlu
KONTENJAN
- Hıdır Akyürek
- Ömer Çoban
- Ali Şahinoğlu
BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI
1-Mahmut Fındık
2- Salih Gazozcu
3- Yavuz Bektaş
4- İsmail Özcan
5- Tüncay Sapan
6- Ayhan Uçan (Serbest Meslek, Esnaf)
7- Sezai İnci
8- İlter Kalkan
9- İsmail Yemen
10- Fatma Ersöz
11- Seçil Manav
12- Osman Kırtaş
13- Dilek Karakoç
14- Emel Kaya
15- Sinem Göçerler
16- Mert Aldemir
17- İrem Kaçan
18- Erol Kaya
19- Alpcan Türkoğlu
20- Buket Kalkan
21- Sedat Sevgili
22- Metin Kocakaya
İL GENEL MECLİSİ
1-Hüseyin Elmas
2- Osman Çetin
3- Nadir Saka
4- Şükrü Çetiner