» 5 BİNİ AŞKIN ÖĞRENCİ TARİHİNİ ÖĞRENİYOR

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında ilimizdeki bütün ortaokullarında okuyan yaklaşık 5 binin üzerindeki öğrenci, Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesini ziyaret ederek, tarihleri hakkında bilgi alıyor.Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan ve 2017 yılında 45 bin konuğu ağırlayan Yaşayan Şehir Müzesi, aynı zamanda çocuklar için bir eğitim merkezi faaliyeti görüyor.

 

Şeyh Edebali Hazretlerinin, ‘Ey oğul geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın’ sözünü düstur alarak, günümüz ve gelecek nesillerimize tarihimizi daha iyi anlatmak amacıyla Bilecik Belediyesi Yaşayan Kent Müzesinde ağırlanan ortaokulu öğrencileri, Bilecik’in tarihi ve kültürel değerleri yanısıra yaşam biçimi, sosyal aktiviteleri ile sahip olduğu özellikler hakkında bilgi sahibi oluyor.

 

Yaşayan Şehir Müzesi olması özelliğiyle, Marmara Bölgesinin örnek müzelerinden biri olan Yaşayan Şehir Müzesinde ağırlanan öğrenciler, aynı zamanda sunum eşliğinde Bilecik ve Bilecik tarihini öğrenme imkanı buluyor.

 

Geçmiş ile gelecek arasında önemli bir görevi gören Yaşayan Şehir Müzesine ziyaret eden öğrenciler de uygulamadan duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve müze çalışanlarına teşekkür etti.

avatar