» 30 AYRI NOKTADA ‘’ESKİLER GERİ GELSİN’’

Bilecik Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Eskiler Geri Dönsün Projesi’ kapsamında şehrimizin bütün mahallelerinde kurulan yaklaşık 30 Eski Elbise Kumbarasında eski elbiseler, geri dönüşüme kazandırılmak ve ihtiyaç sahiplerine yeni kıyafet olarak dönüşmesi için toplanıyor.

Şu ana kadar birçok güzel projeyi uygulamaya koyan Bilecik Belediyesi tarafından şehrimizin birçok noktasına kurulacak olan elbise kumbaraları ile giyilmeyen giysiler yeni sahiplerine ulaşırken, kullanılmayacak kadar eski olan elbiseler de geri dönüşüm işlemine tabi tutulacak ve yerine yeri elbiseler alınıp ihtiyaç sahiplerine verilecek.

 

‘’VATANDAŞLARIMIZ KULLANMADIKLARI ELBİSELERİ ELBİSE KUMBARALARINDA BİRİKTİREREK ÇALIŞMAMIZA KATKI SAĞLAYABİLİR’’

Belediye Başkanı Nihat Can proje hakkında verdiği bilgide Bilecik Belediyesi olarak güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını belirtti.

 

Açıklamasında vatandaşlarımızın kullanmadıkları elbiseleri kumbaralara bırakarak güzel bir uygulamaya katkı sağlayabileceklerini belirterek; “Kullanılmayan elbiselerimizi burada değerlendirerek, ayrıştırarak tekrar geri dönüştürme babında faydalanıyoruz. Şehrimizin 30’ yakın noktasında Elbise Kumbaralarını yerleştirdik. Tüm mahallelerimizde bulunan kumbaralarda konulan elbiseler ile aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin eşi Emine Erdoğan hanımefendinin başlattığı ‘Sıfır Atık Projesi’ne bizler de destek olabiliriz.’’ İfadelerini kullandı.


İLGİLİ HABER İÇİN RESME TIKLAYIN

avatar