» 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İÇİN PEDALLADI

Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi işbirliğinde; ”Yeşil Bisiklet İle 30 Ağustos Zafer Bayramı İçin Pedalla” adlı etkinlik gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanındaki buluşma ile başlayan etkinliğe, Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz, Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz, belediye birim temsilcileri ve bisikletliler katıldı.

 

Geçtiğimiz hafta ”Yeşil Bisiklet İle Sağlık İçin Pedalla” sloganı ile gerçekleştirilen etkinlik bu hafta; ”Yeşil Bisiklet İle 30 Ağustos Zafer Bayramı İçin Pedalla” sloganıyla düzenlendi.

 

Kutlu zaferin 95. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen olan etkinlikte Cennet Vatanı bizlere emanet eden ecdadımız rahmet ve minnet duygularıyla anıldı.

 

Cumhuriyet Meydanında başlayan bisiklet turu kapsamında Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi’ne geçildi. Burada katılımcılara 30 Ağustos Zaferi ve Bilecik ve ilçelerinin bu zaferdeki rolü anlatıldı.

 

Etkinlik daha sonra bisiklet ile şehir merkezinden geçilerek, Şehitlik Mezarılığının ziyaret edilmesiyle devam etti.
Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz ve Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz, şehitlik mezarlığına çelenk bırakarak, dua etti.

Bilecik Belediye Bahçesi Tarihi Saat Kulesi önünde son bulan etkinlikte Belediye Başkanı Selim Yağcı, bisikletlileri karşıladı.

 

Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmaların önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Suyabatmaz ve Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz’a teşekkür etti.

 

avatar