» Yaşar Tüzün: Olağanüstü kurultay talep ediyoruz

Muharrem İnce’ye yakınlığıyla bilinen TBMM eski Başkan Vekili,CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün  ve beraberindeki bazı vekillerle birlikte Meclis’te düzenlenen basın toplantısıyla delegelere imza çağrısı yaptı.

 

Muharrem İnce cephesinden beklenen resmi açıklama geldi.

 

MECLİS’TE BASIN TOPLANTISI

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı gerçekleştiren CHP milletvekili Yaşar Tüzün, olağanüstü kurultay istediklerini açıkladı.

 

DELEGELERE İMZA ÇAĞRISI

İmza sürecini başlattıklarını dile getiren Tüzün, CHP’li delegelere çağrı yaptı.

 

Kurultayın adı ‘Değişim ve Umut Kurultayı’ olacak.

 

624 İMZA GEREKİYOR

CHP’de seçimli bir olağanüstü kurultay için tüzük gereği 624 delegenin imzası gerekiyor.

 

15 GÜN SÜRELERİ VAR

Yine parti tüzüğüne göre, kurultay çağrısı yapacak delegelerin 15 günlük süre içinde yeterli imzayı toplaması zorunlu olduğu belirtildi.

 

Kurultayın olağanüstü toplantıya çağrılabilmesi için imzaların, 15’nci günün bitiminden itibaren 7 gün içerisinde Genel Başkanlığa teslim edilmiş olması gerekiyor.

 

Tüzükte, yeterli imzaya ulaşılması durumunda Genel Merkez’in 45 gün içinde olağanüstü kurultayı toplayacağı belirtiliyor.

BİLECİK 5 DELEGE İLE TEMSİL EDİLECEK

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde de CHP Bilecik İl Başkanı M.Metin Yaşar da bir basın toplantısı düzenleyerek kendisinin de dahil olduğu 4 delegenin olağan üstü kurultay için imza verdiklerini açıklamıştı.

Milletvekili Tüzün’ün de doğal delege olduğu Bilecik örgütü olası kurultayda 5 delege ile temsil edilecek.

 DÜĞMEYE BASANLAR ARASINDA MİLLETVEKİLLERİ, BELEDİYE BAŞKANLARI, İL BAŞKANLARI, İLÇE BAŞKANLARI VAR

Tüzün’ün basın açıklamasına CHP Eskişehir eski Milletvekili ve PM üyesi Gaye Usluer, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyamoğlu,Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır,Sakarya-Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın katıldılar.

 

 

avatar