» TÜZÜN: “MÜFREDATTA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLE ATATÜRK UNUTTURULMAYA ÇALIŞILIYOR”

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yeni eğitim ve öğretim döneminin başlaması nedeniyle mesaj yayınladı. Mesajında hazırlanan yeni müfredatta yapılan değişiklikle Atatürk’ün unutturulmaya çalışıldığını ifade eden Tüzün; “Çağdaş, bilimsel, laik eğitim anlayışı çökertilip, iktidarın ideolojik emellerine uygun ders müfredatı getiriliyor.” dedi. CHP Bilecik Milletvekili Tüzün açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yeni bir eğitim öğretim yılı ne yazık ki yine zorluklarla, sorunlarla başlıyor.

Tam 6 kez değiştirilen sınav sistemi yine değiştiriliyor, yanlış yeni bir yanlışla düzeltilmeye çalışılıyor.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımız deneme tahtasına çevrilirken alt üst edilen eğitim sistemimizin içler acısı halinden sorumlu olanlar sadece şikayet ediyor.

Tüm itirazlara rağmen getirilen 4+4+4 sisteminin sancıları ortaya çıkarken daha önce övündükleri TEOG sisteminden şimdi şikayet ediyorlar; ne yapacaklarını kendileri de bilmiyorlar.
Cumhuriyetin kazanımlarını bir bir yok ediliyor, müfredatta yapılan değişiklikle Atatürk unutturulmaya çalışılıyor.

Çağdaş, bilimsel, laik eğitim anlayışı çökertilip, iktidarın ideolojik emellerine uygun ders müfredatı getiriliyor.

Bilimsel düşünen, eleştirel bakış açısı olan, yaratıcı, üretici, çevreye duyarlı, özgüveni yüksek, demokrasiyi özümsemiş, insan haklarına saygılı bireyler yerine biat eden bir nesil yetiştirilmeye çalışılıyor.
Ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamayacaklar; çocuklarımızın, ülkemizin geleceğini çalamayacaklar.
Çocuklarımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeri ışığında “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” şekilde yetişecek.

Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında başarılar diliyorum.”

avatar