» SAKARYA’DAKİ İĞRENÇ OLAYLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’nde Suriye uyruklu 9 aylık hamile kadın, 10 aylık çocuğu ile kaçırılıp ormanlık alanda tecavüze uğradıktan sonra oğlu ile birlikte başları taşla ezilerek öldürüldü. Vahşetle ilgili jandarma eşgalleri belirlenen 2 şüpheliyi yakaladı.

İşte insanlığı utandıracak vahşi olayla ilgili İnsanı Yardım Vakfı (İHH) Bilecik Şubesi adına Bilecik Vezirhan Sorumlusu Yusuf Gergin basın açıklaması yaptı. Hamile bir kadına karşı gerçekleştirilen bu suçun aslında tüm insanlığa karşı yapıldığını ve sıradan bir olay olmadığını belirten Gergin; “Bu alçak ve insanlık dışı eylem, milletimiz tarafından şiddetle kınanmıştır ve lanet edilmektedir.” dedi.

Bilecik Vezirhan Sorumlusu Yusuf Gergin, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Adam gibi adamların, yiğit insanların, mazluma, garibe, yoksula, muhacire,   yetime, yolda kalmışa el uzatanların ülkesinde; Türkiye’mizde maalesef geçtiğimiz günlerde arşı titretecek boyutta bir tecavüz ve katliam yapılmıştır.

Ülkemize sığınan evli, hamile ve 10 aylık bebesi olan bir hanım kardeşimiz, bir Suriyeli sığınmacımız önce tecavüze uğramış sonrasında hem kendisi hem de yanındaki 10 aylık bebeği öldürülerek, katledilmiştir.

Hamile bir kadına gerçekleştirilen bu suç aslında tüm insanlığa karşı yapılmıştır. Bu sıradan bir olay değildir. Bir kaç kendini bilmez mültecinin yaptığı ferdi bazı olayları tüm mültecilere yamayarak “ülkemizi terk edin burası bizim vatanımızdır” diyen güruhun sesi şimdilerde her nedense bu iğrenç olaydan sonra çıkmaz oldu.

Bizim milletimiz alicenap ve yardımsever bir millettir ki bu yiğit duruşunun sonucunda diğer mazlum coğrafyalar ülkemizi sığınılacak bir dağ ve yaklaşılacak bir liman olarak görmektedirler. Bu alçak ve insanlık dışı eylem, milletimiz tarafından şiddetle kınanmıştır ve lanet edilmektedir.

İki tane insanlıktan nasibini almamış mütecaviz katilin münferiden yaptıkları, ne olayın gerçekleştiği yer olan adamlar diyarı Sakarya’ya ne de ülkemize asla zarar veremez.

Evimize zulümden kaçmak suretiyle misafir olmuş olan kardeşlerimize bizler ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Bizler adam kalmaya devam edeceğiz. Bizler zalimin karşısında ve mazlumun yanında yer almaya devam edeceğiz.  Bizler öldürülen bu çocukların, tecavüze uğrayan kadınların sesi, nefesi olmaya devam edeceğiz. Kıyamet kopana kadar sürecek olan Habil ile Kabil’in arasındaki bu savaşta, biz barıştan yana ve masum Habillerin yanında olmaya devam edeceğiz. Sakarya’da öldürülen kadının eşi ve çocuğun babası “İdlib’deki akrabalarımıza kaza dedik. Türkiye’nin ismine bir zarar gelmesin diye” diyor. Ülkemizi, bu dayanılmaz acıyı sıcağı sıcağına yaşayan bir mülteci düşünüyor da maalesef haddini bilmez bir kaç müptezel hala aramıza fitne tohumları ekmeye çalışıyor.

Bizler Bilecik İHH olarak bugün Sakarya’da, Orhangazi Camiinde öğle namazına müteakip gerçekleşecek olan cenaze namazına katılarak görevimizi yerine getireceğiz.

Bu münasebetle hamile Suriyeli kardeşimizin ve yanındaki 10 aylık bebeğinin katledilmesi olayı şiddetle lanetliyor, acılı ailesine ve milletimiz baş sağlığı diliyoruz.”

avatar