» OSMANLI HAMAMI HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Bilecik Belediyesi tarafından Hamsu Vadisi girişinde yapılan Osmanlı Hamamı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezindeki çalışmalarda sona gelindi ve vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan, ilimiz ve yakın çevremizdeki örnek projelerden biri olan Osmanlı Hamamı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, müşterilerini almaya başladı.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürü Bener Yanar, merkezdeki son çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Bilecik Belediyesinin şehir için birçok önemli ve büyük çalışma ile buluşturduğunu dile getiren Başkan Yardımcısı Abdullah Ay; ‘’İlimiz tarihine ve kültürüne yakışacak ve Osmanlı Hamamı kültüründen birçok esintinin sunulacağı Osmanlı Hamamı Fizik Tedavi Merkezimizde yetkili arkadaşlarımızla birlikte incelemelerde bulunduk. Şehrimize kazandırdığımız hamamda çalışmalar tamamlandı, gerekli son rütuşlar yapılıyor ve vatandaşlarımız hizmet almaya başladı. Osmanlı Hamamı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde bütün çalışmalar tamamlandı. Çok kısa bir süre sonra resmi açılışını yapmayı planlıyoruz. . 4 kat şeklinde inşa edilen ve Osmanlı Hamam kültürünü Bileciklilerle buluşturacak olan Osmanlı Hamamı ile Bilecik’e büyük bir eser kazandırıldı. İçerisinde; Soğukluk ve Ilıklık Bölümü, Göbek Taşı Bölümü, Sauna, Tuz Odası, Kafeterya, Soyunma ve Dinlenme Odaları bulunan Osmanlı Hamamı’nda fizik tedavi anlamında da güzel imkanlar var. İnşallah bu eseri Bilecik’imize kazandırdığımızda şehrimizin büyük bir ihtiyacını gidermiş olacağız. Bu güzel eserin şimdiden ilimiz ve ilimiz insanına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

avatar