» ÖĞRENCİYE İŞ, İŞVERENE ÇALIŞAN FIRSATI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi meslek yüksekokullarında eğitim gören öğrencilerin 4 ay süreyle özel işyerleri ve kamu kurumlarında çalışmasına imkân tanıyan ‘3+1 İşyeri Uygulaması’ için işveren talepleri toplanmaya devam ediyor.

Öğrencileri iş hayatına hazırlayan, işverenlerin ise çalışan ihtiyaçlarına cevap veren uygulama kapsamında, 200 öğrenci eğitim gördükleri alanlarda faaliyet gösteren işyerlerine yerleştirilecek.

4 ay (16 hafta) sürecek uygulamada, haftanın 5 günü 8’er saat çalışacak öğrencilere, işyerleri tarafından asgari ücretin %30’undan az olmamak şartıyla aylık maaş verilecek ve bu ücretin 3’te 1’lik kısmı devlet katkısı olarak firmalara iade edilecek. Öğrencilerin sigorta primleri üniversite tarafından ödenecek.

Çalışma süresi sonrası işyerleri için herhangi bir istihdam zorunluluğu bulunmayan uygulamadan faydalanmak isteyen işyerlerinin ‘firma.bilecik.edu.tr’ adresine kayıt olmaları ve 13 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar taleplerini sisteme girmeleri gerekiyor.

İşyerleri 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz döneminde; Bilgisayar Programcılığı, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Dış Ticaret, Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Grafik Tasarımı, İnşaat Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Kimya Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Makine, Moda Tasarımı, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Üretimde Kalite Kontrol ve Yerel Yönetimler programlarından öğrenci talep edebilecek.

avatar