» Miniklerden Zeytin Dalı Harekatı’na destek

Bilecik Bahçelievler Anaokulu öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için padişahların huzurunda dua etti.

Bahçelievler Anaokulu Müdürü Sevgi Uğurlu, öğretmen ve 200 civarında öğrenci, ”Minik yürekler, kahraman yüreklere dokunuyor” projesi kapsamında Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini ziyaret ederek, toplu olarak dua etti.

 

Daha sonra Bilecik Belediyesince yaptırılan Osmanlı Devleti’nin 36 padişahının hayat hikayelerinin anlatıldığı ve üç boyutlu resimlerinin bulunduğu yarım hilal şeklindeki 165 metrelik Osmanlı Tarih Şeridini gezdi.

Öğrenciler, sinevizyon salonunda 9 dakikalık bir anlatımla Osmanlı Devletinin dünyaya nasıl hükmettiğine şahit oldu.

Uğurlu, yaptığı açıklamada, öğrencilerin Şeyh Edebali Türbesini ziyaret edecekleri için heyecanlandıklarını belirterek, ”Minik yüreklerin, sosyal alanda gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Burada mutlu olduklarını görmek, hedefimize ulaşacağımızı görmek bizi ayrıca mutlu etti. Okul olarak bir kampanya başlattık ve öğrencilerimiz kendi elleriyle hazırladıkları kuru gıdaları ile el baskılarının olduğu paketleri de Afrin’deki askerlerimize göndereceğiz.” diye konuştu.

 

Burada minik öğrenciler, Mehmetçik için şiirler okudu.

avatar