» LİSE MEZUNLARI KEP ATTI

Bilecik Belediyesi organizatörlüğünde, Milli Eğitim  Müdürlüğü ile işbirliği içinde gerçekleştirilen Mezuniyet programı ile ilimizdeki   liselerde okuyan 995 öğrenci mezuniyet heyecanını yaşadı.

LİSE8

 

Bilecik Edebali Stadında gerçekleştirilen mezuniyet programına, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Şube Müdürleri, Okul Müdür ve öğretmenleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

LİSE2

Coşkulu ve renkli bir şekilde gerçekleştirilen mezuniyet programında Okul birincilerine geçici mezuniyet belgelerini protokol üyelerinin elinden aldı.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

”BU MEZUNİYET SİZLER İÇİN BİR SON DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLAR DEMEKTİR, YOLUNUZ AÇIK OLSUN”

Belediye Başkanı Selim Yağcı, mezuniyet programında yaptığı konuşmada; ”Bugün Dirilişin, Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’imizde bir ilki daha gerçekleştirmenin haklı hazzı ve gururunu yaşıyoruz” ifadesine yer vererek; ”Biz birlikte Bilecik’imiz, biz birlikte Türkiye’yiz.

Herşeyi birlik ve beraberlik içinde yaptığımızda çok daha anlamlı oluyor. Daha önceki mezuniyetlerimiz her bir okulun kendisinin gerçekleştirdiği programlar ile oluyordu. Bugün geldiğimiz noktada ise Okul Aile Birliklerimiz ve velilerimiz bizlere Bilecik Belediyesi olarak bu anlamda birlikte bir mezuniyet programı tertip edilmesi talebinde bulundular. Bizler de böyle bir organizasyonun Sayın Valimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün onayı ile yapılabileceğini söyledik ve Valiliğimizin koordinasyonunda; Milli Eğitim Müdürlüğü ve belediyemiz işbirliğinde güzel bir program düzenledik. Sevgili gençler, sizler bugün mezun oluyorsunuz. Bu sizler için bir sonuç değil, yeni bir başlangıç demektir. Sizler bugün hayatınızın önemli bir safhası olan liseyi bitirdiniz ve İnşallah önünüzdeki üniversite hayatına da kavuşur ve en güzel şekilde mezun olursunuz. Sevgili gençler sizleri seviyoruz ve sizlere güveniyoruz. Sizler Ertuğrulgazi’nin, Hayme Ana’nın torunları, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarısınız. Sizler 2023 hedefleri olan Türkiye’nin aydınlık geleceğisiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği muasır medeniyetler seviyesine ülkemizi sizler çıkaracaksınız.Ben bu anlamda sizleri bugünlere yetiştiren anne ve babalarınız başta olmak üzere öğretmenleriniz ve sizlere teşekkür ediyorum. Cenabı Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin” ifadelerini kullandı.

LİSE1

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da konuşmasında öğrencilerin okullarda aldıkları bilgi ve birikimle hayattaki amaçlarına kolayca ulaşabileceklerini söyledi.Öğrencilerin ülkenin gelişmesine ve çağdaş medeniyetler düzeyinin üzerine çıkmasında katkılarının olacağını savunan Durmuş, “Bunun için sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Eğitim süreci içerisinde bir yandan sizleri yararlı bilgilerle donatmaya, diğer yandan da duygu, beden ve ruh düzeyi açısından eğitmeye çalıştık. Birtakım eksiklikleriniz olsa bile ilerleyen süreçte bunları telafi edecek, iyi insan, iyi vatandaş olma idealine okullarınızdan aldığınız eğitimle ulaşacaksınız.” dedi. Durmuş, sormadan, sorgulamadan koşulsuz itaat eden değil, araştıran, aklını mantığını kullanan nesiller arzu ettiklerini dile getirdi. “Sevgili gençler, diplomalarınız umutlarınıza yol olsun, yolunuz ve bahtınız açık olsun. Allah’a emanet olun.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Vali Yardımcısı Özgün ve Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a Okul Aile Birliği Başkanları;  tarafında çiçeklerin taktim edildiği programda protokol üyeleri tarafından okul birincilerine plaketleri taktim edildi.

ÖĞRENCİLER SANATÇI CİHAN YILDIZ İLE EĞLENCELİ ANLAR YAŞADI

Okul birincilerinin Okul Onur Kütüğüne plaket çakmasıyla devam eden programda daha sonra öğrenciler hep birlikte keplerini sevinçle havaya fırlattı.

Okul öğrencileri arasında birlik ve beraberlik tablosunun oluştuğu etkinlikte daha sonra Sanatçı Cihan Yıldız ve ekibi ile Bilecik Belediyesi Müzik ekibi tarafından konser verildi.

Öğrencilerin Mezuniyet Hatırası görseli önünde fotoğraf çektirdiği mezuniyet programı, pilav ve ayran ikramıyla sona erdi.

LİSE3

LİSE4

LİSE5

LİSE6

LİSE7

LİSE9

LİSE10

LİSE12

LİSE13LİSE14

LİSE15

avatar