» KADINA KARŞI ŞİDDETE DUR DEYİN

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali kapsamında sahne alan ”Gulyabani” adlı oyun ile ‘Kadına Karşı Şiddete Dur Deyin’ mesajı verildi.
Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası BilecikTiyatro Festivalinde oyunlar sahne almaya devam ediyor.Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezindeki tiyatroseverlere, ”Kadına Karşı Şiddete Dur Deyin” yazılı rozetler takılırken, sahne alan oyunda ise Usta tiyatro oyuncuları Kadına Şiddete Hayır mesajı verdi.

 

Oyun sonunda kısa bir konuşma yapan Usta Oyuncu Hakan Altıner, ”Böyle biter bu hikaye. Ben bunu işin başında söylediğim gibi yaklaşık 100 yıl önce muhterem kadın okuyucularımın talebi üzerine yazdım. Aradan yaklaşık 100 yıl geçti.

 

 

Bazı şeyler eskimez. Bilecik’e geldiğimde elime bir rozet tutuşturdular. Üzerinde ”Kadına Karşı Şiddete Dur” yazıyor. 100 yıl önce yazdım. Kadınlarımız, ninelerimiz, annelerimiz, kız kardeşlerimiz, bizim varlık nedenimiz. Şiddet mi? Hala mı yahu? Yazıklar olsun. Onun için lütfen ne bu tür hurafelere, ne de bu tür işlere sakın inanmayın” ifadelerini kullandı.Genç Oyuncular Damla Cercisoğlu ve Anıl Yülek ise ”Kadına Şiddete Dur Deyin” mesajı veren bir oyunda oynamaktan duydukları memnuniyeti belirterek, kadına karşı şiddete karşı herkesin bir olması gerektiğini vurguladılar.

 

Tiyatro oyunu sonunda Bilecik Belediyesi İç Denetçi Kasım Uyar, Belediye Başkanı Selim Yağcı adına oyunculara Teşekkür plaketi taktim etti.

avatar