» DEMİRKIRAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI

Başkan Yağcı test koltuğuna oturdu

1990 Yılında beri Bilecik’lilere Sürücü Kursu, Kız Apartı gibi dallarda hizmet veren Demirkıran Sürücü Kursları, Turizm, İnşaat Tic.Ltd.Şti hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

DEMİRKIRAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI (1)

Psikoteknik Eğitim Merkezi açan Demirkıran; Sürücülerde güvenli araç kullanmak için temel olarak bulunması gereken algı, dikkat, hafıza, muhakeme yeteneği, hız-mesafe tahmini gibi zihinsel özelliklerinin; tepki hızı, göz, el ayak koordinasyonu gibi psiko-motor yetenek ve beceri düzeyinin, risk alma, saldırganlık, sorumluluk, öz kontrol gibi tutum, davranış, alışkanlık ve kişilik özelliklerini bilgisayar destekli test sistemleri ile ölçecek.

DEMİRKIRAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI (4)

Psikoteknik Eğitim Merkezi açılışına katılan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı burada yaptığı konuşmada;“Şehirde yaşamanın gerektirdiği birçok alanda çalışma yapmamız gerekiyor. Özellikle şehir yaşantısının önemli sorunlarından birisi tabi ki ulaşım, ulaşım alanında da nitelikli sürücülerin olması çok önemli bunların yetiştirilmesi ve trafiğe hazırlanması da mevzuatlar çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığımız ile iş birliği içerisinde özel müteşebbislere verildi. Tabi şehir içerisinde bu anlamda çalışma yapan çok değerli şirketlerimiz var. Bugün de burada bu alanda yeni bir açılışı gerçekleştirmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Açılışını yapacağımız tesisin, işletmenin, okulun öncelikle sahiplerine, şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah hep birlikte kazasız, belasız güzel bir yaşam ortamı olur.” İfadelerine yer verdi.

DEMİRKIRAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI (5)

Dua edilmesi ve kurdele kesimi sonrasında merkezi gezen Belediye Başkanı Selim Yağcı ve misafirler test cihazını incelerdi. Test cihazının koltuğuna oturan Başkan Yağcı burada Psikolog Mustafa Çaktı’dan bilgi aldı.

DEMİRKIRAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI (6)DEMİRKIRAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI (4)DEMİRKIRAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI (3)DEMİRKIRAN PSİKOTEKNİK MERKEZİ AÇILDI (2)

avatar