» BİLECİK’TE YARIM ASRI BİRLİKTE GEÇİREN SEVGİLİLER

Bilecik Belediyesi tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlenen programda yarım asra yakın evli olan çiftler evlerinden araçlarla alınarak, akşam yemeğinde bir araya getirildi.

Belediye Başkanı Nihat Can ve eşi Nesrin Can, 80 çiftten oluşan heyeti ağırlayarak, yemekte bir araya geldi.

 

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programda yaşlı çiftler aynı masada buluştu.

 

Belediye Başkanı Nihat Can, renkli ve güzel görüntülerin oluştuğu programda yaptığı konuşmada, bütün katılımcılara teşekkür etti.

‘’SİZLER BİRER SEVGİ ÇINARISINIZ’’

Konuşmasına; ‘’14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlediğimiz birlik ve beraberlik gecemize hoş geldiniz’’ ifadeleriyle başlayan Belediye Başkanı Nihat Can, şunları söyledi:

 

‘’Yaradılışımız itibariyle Yüce Allah (C.C) bizlere, gerek duygusal, gerek hüzünlü özellikler bahşetmiş. Görmemiz için göz, duymamız için kulak, hissetmemiz için ise kalp vermiş. Yaşamamız için kan ve can vermiş. İşte sevmek ve sevilmek bizlere özellik olarak verilen bu duygular içerisinde belki de en güzeli sevmektir. Biz; birbirimizi sevmedikçe, hayatımızı güzelleştiremeyiz. Yaratılanı sevelim yaratandan ötürü ifadesinde de olduğu gibi ;kadın olsun erkek olsun, genç olsun yaşlı olsun, birbirimize karşı olan sevgi ve saygı duygularımızı görmezden gelemeyiz. Gönüller yapmalıyız, gönüller kazanmalıyız. gönüllere girmeliyiz. bu dünyadaki en büyük kazancımız bu olduğunu düşünüyorum. Bir ve beraber olmalıyız. Sevgi paylaşmak demektir. Hayatı ve yaşamı paylaştıkça başta kendimiz olmak üzere, etrafımıza da bu anlamda faydalı olacağımızı düşünüyorum. Bu açıdan bakıldığında sizler birer sevgi çınarısınız.’’ İfadelerini kullandı.

 

Yaşlı çiftler ise düzenlenen programdan dolayı duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Nihat Can ve eşi Nesrin Can’a teşekkür etti.

 

Yaşlıların birbiriyle sohbet ettiği programda Belediye Başkanı Nihat Can ve konuklar karşılıklı oyun oynadı.

 

Konuklarını kapıda uğurlayan Belediye Başkanı Nihat Can ve eşi Nesrin Can, çiftlere çeşitli hediyeler taktim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

     

avatar