» BİLECİK’TE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Bilecik’te çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Törene Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Nihat Can,  Jan.Tuğ. Tanju Selçuk YÜCEL, İl Jandarma Alay Komutanı  Jan. Albay Hacı Mehmet İnce, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, Resmi kurum Müdürleri, Siyasi parti temsilcileri, kurum temsilcileri, STK Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız “Sağlıklı ve güçlü nesiller yetiştirmek, gençlerimizi hayata hazırlamak, spor branşlarını yaymak, uluslararası spor müsabakalarında başarılı sporcular yetiştirmek bakanlığımızın en büyük amacıdır. Çok güzel bir söz vardır; Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız tohum ekin, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız fidan dikin, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştirin. Bu anlamda gençlik çalışmaları çok önemlidir çünkü gençliğimize yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırım olduğu inancındayız. Bir milletin en büyük gücü iyi yetişmiş, donanımlı gençliktir” ifadelerini kullandı.

DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Kutlamalar çerçevesinde, halk oyunları, jimnastik, karate, tekvando ve judo gösterileri sunuldu. Kutlamalar Vali Büyükakın ve beraberindekilerin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sportif faaliyetler ile branşlarında başarı gösteren sporculara hediyelerinin verilmesiyle sona erdi.

avatar