11Haber-BilecikHaber

Bilecik Nöbetçi Eczaneleri

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz..
11Haber-BilecikHaber
» Bilecikli Öğrenci Matematik Dalında Altın Madalya Kazandı 10 Haziran 2019, Saat 12:03
Bilecikli Öğrenci Matematik Dalında Altın Madalya Kazandı

Rusya Federasyonu tarafından düzenlenen XV. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatlarında, Edebali Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi YiğitCan Arzuman Matematik dalında altın madalya almaya hak kazandı.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2018-2019 eğitim-öğretim yılında URFODU tarafından düzenlenen XV.Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması online formatında MATEMATİK dalında final etabına katılarak 100 puan üzerinden 95 puan ile online formatında Altın Madalya almaya hak kazanmıştır.

 

URFODU Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatlarının amacı 5. 6. 7. 8. 9.10. ve 11. sınıf öğrencileri arasında Matematik, Coğrafya, Biyoloji, Türkçe, İngilizce ve Almanca’da öğrencilerin bilgi seviyesini tespit edip, en başarılı ve en iyi öğrencileri seçmektir. “URFODU Bilim Temelleri Bilgi Yarışması”yla ülkelerin stratejik kaynak olarak gördüğü entellektüel yeteneklerin ortaya çıkarılması ve ilerleyen zaman içerisinde öğrencilerin temel bilime ilgisinin
güçlenmesini hedeflenmektedir.

 

Uluslararası Yarışma Komitesi (UOK)’nin sorumlu olduğu URFODU Bilgi Yarışması’nın organizasyon komitesinde Rusya Federasyonu, Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna, Kazakistan, Beyaz Rusya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Polonya, Tacikistan ve Almanya eğitim bakanlık uzmanları yer almaktadır. Yarışmaya birçok ülkeden 382.560 öğrenci 2007 okul katılmıştır.

 

Öğrencinin Eğitim Danışmanı ve Matematik Olimpiyat Öğretmeni Ramazan Yalçın, Olimpiyatların uzun soluklu bir yarışma olduğunu ve düzenli çalışıldığı zaman başarının geleceğini belirtti.

 

Ramazan Yalçın, “Bu uzun soluklu çalışmada her daim bana desteklerini esirgemeyen öğrencim Yiğitcan Arzumanı’ ın babası Bahattin beye ve annesi Özlem hanıma çok teşekkür ederim. Bu başarılarından dolayı öğrencimin ailesini, okuldaki öğretmenlerini ve tabi ki bu hazırlık sürecinde en büyük çalışmayı gösteren öğrencimi tebrik ediyorum”Uluslararası platformdaki başarı sıralamasında yer almamızı sağlayan öğrencimi kutluyorum. Bilecik ili adına başarısı ile gurur duyuyorum.” dedi.avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Hasan avşar Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Hasan avşar
Ziyaretçi
Hasan avşar

Başarılar çocuk