» BİLECİK MİLLETVEKİLİ TÜZÜN’DEN 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tüzün, mesajında şunları kaydetti:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde Kurtuluş Savaşı sırasında açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet egemenliğinin ve ulusumuzun bağımsız ve özgür yaşama iradesinin sembolüdür.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97’inci yıldönümünü ne yazık ki, Meclis’in yetkilerinin kısıtlandığı, gücünün zayıflatıldığı bir dönemde kutluyoruz.

Cumhuriyeti kuran, Cumhuriyet devrimlerini gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi olarak dün olduğu gibi bugün de ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, Cumhuriyet ve demokrasimize yönelik giderek artan tehditlere karşı mücadelemizi daha da artırarak sürdürmemiz gereken bir dönem yaşıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, Cumhuriyetin kurumlarına, onun laik, demokratik, sosyal hukuk devleti yapısına yönelik yönelik her türlü tehdide karşı mücadelesinin her ahval ve şartta süreceğinden kimsenin şüphesinin olmaması gerekir.

97 yıl önce, egemenliği şahıslardan alıp millete veren Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece, egemenliğin bir kişide toplanmasına karşı mücadele sürecektir.

23 Nisan’ın önemle vurgulanması gereken bir diğer özelliği de, bu büyük günün çocuklarımıza armağan edilerek bayram ilan edilmesidir.

avatar