» BİLECİK; FUARA DAMGASINI VURDU

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde gerçekleşen ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ağrı Valisi Süleyman Elban, belediye başkanları, seyahat acentası yetkilileri, tur operatörü yetkilileri ile çok sayıda davetlinin katılımı ile kapılarını açan Travel Turkey Fuarı sona erdi.

Özellikle turizm alanında büyük gelişmeler kaydeden Bilecik, tarihi, kültürel ve gastronomi değerleriyle Travel Turkey Fuarında görücüye çıktı.

 

Bilecik Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Osmaneli Belediyesi ile birlikte fuarda yer alan Bilecik, sahip olduğu İnanç Turizmi, Doğa Turizmi, Eko Turizm ve Alternatif Turizm değerleri ile birlikte Gastronomi varlığını tüm dünyaya duyurdu.

 

BİLECİK OSMANLI MOTİFLİ KAYI OBASINDA SAHİP OLDUĞU DEĞERLERİNİ SERGİLEDİ
’’ 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Dirilişin, Kuruluşun, Kurtuluşun ve Şahlanışın Şehri Bilecik’imizi Osmanlı Kayı Otağı tasarımı yanı sıra Osmanlı motifleri ve değerleri ile sahip olduğu güzelliklerini sergiledi. Bilecik Belediyesi, Osmaneli Belediyesi ve BEBKA işbirliğinde katılım sağladığımız turizm fuarında kültürel ve tarihi zenginliklerimiz, yöresel ürünlerimiz, gelenek ve göreneklerimiz turizm kapsamında yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarımızı uluslararası platformda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 BİLECİK TARİHİ, KÜLTÜREL VE GASTRONOMİ DEĞERLERİYLE TRAVEL TURKEY FUARINDA YER ALDI

Fuarda ilçemiz Pazaryeri Kınık köyündeki çömlekçilik sanatı katılımcılarla buluşturulurken, Alp kıyafeti ve yöresel oyunlarımız fuara katılanlar tarafından beğeniyle karşılandı. Geçen yıl 36 farklı ülkeden 1284 katılımcının yer aldığı Travel Turkey İzmir fuarı, 63 farklı ülkeden 44.589 kişi tarafından ziyaret edilmişti.  Fuar bu yıl  20 bin metrekarenin üzerinde organize edildi ve yaklaşık 50 bin  profesyonel ziyaretçi ile buluştu.

 

FUARDA BİLECİK’İN GASTRONOMİ DEĞERLERİNİ DE SUNAN STANDIMIZA YOĞUN İLGİ OLDU

Bilecik’in gastronomi değerlerinin de görücüye çıktığı İzmir Travel Turkey fuarında Bilecik standına büyük ilgi oldu. Gerek standıyla gerek içindeki güzellikler ile büyük ilgi gören Kayı Boyu Otağında ayrıca protokol ve katılımcılara, Pazaryeri Bozası; ayva, nar ve kabak lokumları ile Osmanlı Meşhur Şerbeti ikram edilirken, ilimizin seramiği, taşı ve toprağından yapılan ürünleri de sergilenme imkanı buldu.

avatar