» Bakan Fatih Dönmez’in İlk Ziyareti Bilecik Oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih  Dönmez, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, 10 Temmuz’da yemin ederek görevine başladığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Devraldığımız bayrağı inşallah bundan sonra daha ileriye taşıyacağız.” dedi.”Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere inşallah bize güvenenleri mahcup etmeden bu aldığımız bayrağı daha da ileriye taşımanın gayreti, çabası içinde olacağız.” dedi.

 

Hemşehrimiz Bakan Dönmez ilk davetin Bilecik Valisi, Belediye Başkanı ve Milletvekilinden geldiğini belirterek ilk yurtiçi ziyaretini de Bilecik’e gerçekleştirdiğini kaydetti.

Dönmez, kendisinin de Bilecik’e seve seve geldiğini belirterek, “Bu toprakların yabancısı değiliz. Her fırsatta zaten memlekete geliyoruz. Burada hemşehrilerimizle dertleşiyoruz, onların sorunlarını dinliyoruz. Bundan sonra da yine aynı şekilde bu devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Bilecik’in kuruluş ve kurtuluş şehri olduğunu belirten Dönmez;

 

“Tarihte önemli misyonlar icra etmiş bir şehrimiz. Özellikle son dönemde kalkınan, gelişen şehirlerimiz arasında parmakla gösterilecek şekilde kendisini ispat etmiş bir şehrimiz.

“İLİMİZİ İYİ YERLERDE GÖRMEK İÇİN ÇABA SARF EDECEĞİZ”

İnşallah bundan sonra Bilecik’imizi hem ülke genelinde hem uluslararası arenada daha iyi yerlerde görmek için çaba sarf edeceğiz.

Bilecik’te hem valimiz hem belediye başkanımız, sayın milletvekilimiz zaten ilin sorunlarıyla yatıp kalkıyorlar.

“BİZE DÜŞEN ONLARIN YOLUNU AÇMAK”

Bilecik’i bir adım daha ileriye taşımak için gayret gösteriyor. Bize düşen de onların yolunu açmak, destek gereken yerde destek olmak.” dedi. Vali Tahir Büyükakın ziyaretin sonunda Bakan Dönmez’e Şeyh Edebali’nin sözü olan ” İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” yazılı bir tablo hediye etti.

avatar