» Bakan Fatih Dönmez “Her vatandaşa dokunmanız, duasını almanız gerekir. Önemli olan kentte yaşayan hemşehrilerin hayır duasını alabilmek”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can’ı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Nihan Can’ı önceden beri tanıdığını belirten Dönmez, “Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can’ın durumu ile benim durumum biraz birbirine benziyor. Çünkü Nihat Bey, başkanı Ankara’ya başka sorumluluğa göndermiş oldu, bizde de ona benzer bir devir teslim oldu. Biz de Sayın Albayrak’ı Hazine ve Maliye Bakanlığına göndermiş olduk. Orada ciddi bir sorumluluk aldı. Biz de ondan devraldığımız bayrağı inşallah bundan sonra daha ileriye taşıyacağız. Bu topraklarda yaşayanlar bilirler ki insan, hayatın en önemli parçası. Onun için ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ İnsanı yaşatmak için de başta belediyemiz olmak üzere merkezi idaremiz, valimiz üstün bir çabayla milletin hizmeti için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Çok güzel bir belediyecilik örneği de burada yapıldı.” ifadelerini kullandı.

Eski belediyeci olduğunu söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Ankara görevimden önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarında çalıştım. O açıdan belediyeciliğin hem çok zor olduğunu hem de çok zevkli olduğunu iyi bilirim. Her vatandaşa dokunmanız, duasını almanız gerekir. Önemli olan kentte yaşayan hemşehrilerin hayır duasını alabilmek tabii.” dedi.

avatar