» AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Bilecik Belediye Meclis üyeleri tarafından Ankara merkezli bir yayın organı olan ve AK Partiy’e karşı taraflığı ile bilinen bir haber sitesinin ” Erdoğan’ın tasfiye sırasına koyduğu 7 il belli oldu” başlıklı haberine ilişkin basın açıklaması yapıldı.

 

Bilecik Belediye Encümen Salonunda gerçekleştirilen ve AK Parti Bilecik Belediye Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda, Belediye Meclis Üyesi Sevcan Uzun tarafından okunan basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

 

 

Ankara merkezli bir yayın organı olan ve AK Parti’ye karşı taraflığı ile bilinen bir haber sitesinin ” Erdoğan’ın tasfiye sırasına koyduğu 7 il belli oldu ” başlıklı haberine ilişkin kamuoyunu yalnış yönlendirmemek adına yazılı açıklama yapmaya gerek duyulmuştur.

 

 

Asılsız ve asparagas şekilde halkımızın gereksiz yere gündem oluşturmak adına bazı yayın organlarının kaynak gösterilmeden yıpratmaya yönelik bir haber oluşturduğu tespit edilmiştir.

 

Konuya ilişkin; Partimizden, Devletimizin yetkili organlarından bu konuya ait en küçük bir ima dahi yapılmamıştır. Yapılan bu haberin, halkımıza da çalışma arkadaşlarımıza da saygısızlık olarak görmekteyiz.

 

 

Ayrıca bu tarz asılsız haberlerin gündeme getirilmesi yıpratıcı ve etik olmayan bir davranıştır. Hemşehrilerimiz ile Bilecikimiz için ilk günkü aşkla, heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz ve devam da edeceğiz.

 

 

Bu noktada Gerek Genel Merkezimiz, Gerek İl Başkanımız Fikret Karabıyık ve Milletvekilimiz Halil Eldemir’in açıklamalarından da bu noktada haberin asılsız olduğu görülmektedir. Bu kapsamda hasassiyet göstererek yanımızda olan hemşehrimize teşekkür ediyoruz. Saygıyla kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

avatar