11Haber-BilecikHaber

Bilecik Nöbetçi Eczaneleri

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz..
» 2019-2020 Futbol Sezonu Kuraları Çekildi Fikstür Belli Oldu 9 Ağustos 2019, Saat 15:18
2019-2020 Futbol Sezonu Kuraları Çekildi Fikstür Belli Oldu

SEZONUN İLK MAÇINDA İKİ BİLECİK TAKIMI KARŞILAŞACAK

Bilecik 1. Amatör Lig 2019-2020 futbol sezonun kuraları çekildi.

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) binasında yapılan kura çekilişine Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, Bilecik İl Hakem Kurulu Başkanı Sedat Kara, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü temsilen İsmail Özdil, kulüp başkanları ve yöneticiler katıldı.

NUSRET TOSUN; ” HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN”

2019-2020 futbol sezonun kavgasız, sakatsızlık ve başarı ile geçmesini söyleyen Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun, “Vezirhanspor ve Güneşspor Bilecik 2. Amatör Lig’de şampiyon olarak, 1. Amatör Lig’e yükseldiler. Onları da tebrik ederek başlayalım. Ayrıca yeni seçilen Bilecikspor Başkanı Aydın Avcı ve yönetimine başarılar dilerim. Söğütspor ve Gölpazarı Belediyespor ise; şuan kongre sürecinde. Bizler her sene Bilecik, Bozüyük ve Söğüt kurtuluş şenlikleri dolayısıyla ligi Eylül ayının son haftasında başlatıyoruz.

TOSUN; “SİZDEN RİCAMIZ BİRBİRİNİZE HOŞGÖRÜLÜ OLMANIZ”

Bu senede ligi 21-22 Eylül tarihlerinde başlatmayı düşünüyoruz. Bu yılda 14 kulüp ile lige başlayacağız. Geçen yıl bir takım ligden çekildiği için her hafta bir takım BAY geçti. Ligimiz her sene olduğu deplasmanlı olacak, çift devre. Sizden temennimiz ricamız birbirinize hoşgörülü olmanız, birbirinize saygılı olmanız. Her yıl yaptığımız her ay bir kulüp önderliğinde kaynaşma , tanışma yemekleri yapmıştık. Buna bu senede devam edeceğiz. Gittiğimiz yemeklerde ilçe ve belde belediye başkanlarından spora destek isleteceğiz. 2019-2020 futbol sezonun hepimize hayırlı olsun” dedi.

ENGİN TOKU;” NE MUTLU SİZLERE”

Futbol İl Temsilcisi Engin Toku ise; “Vezirhanspor ve Güneşspor ve yeni seçilen kulüp başkanları tebrik ederim. Sizler spora hizmet eden kulüp başkanları ve yöneticilersiniz. Sizler spora destek vererek, gençlerimiz kötü alışkanlıklarımızda uzaklaştırmış oluyorsak ne mutlu sizlere. Bu yıl Eylül ayında başlayacak ligimizde 14 takım mücadele edecek. Ben centilmence, sakatlık olmadan, taraftarlar ve kulüpler arasında sevgi ve saygı çerçevesinde bir lig geçmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlk hafta Bilecikspor-1299 Bilecik Kulübü karşı karşıya gelecek. İki Bilecik takımın bu karşılaşmasının sonucu merakla bekleniyor. 2018-2019 futbol sezonu şampiyonu 1308 Osmaneli Belediyespor ise; ilk hafta kendi evinde Bilecik Gençlerbirliği Spor’u konuk edecek.