» 2. KRİSTAL ÇINAR SES YARIŞMASINDA BİLECİK EN İYİ SESİNİ BELİRLİYOR!

Bilecik Belediyesi tarafından 2.’si gerçekleştirilecek olan Kristal Çınar Ses Yarışması ile Bilecik’in en iyi sesleri seçiliyor.

 

 

 

 

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve yoğun talep sonucunda ikincisi düzenlenecek olan Kristal Çınar Ses Yarışması ile en iyi ses olabilmek için başvuran 34 adaydan 18’i final gecesinde gerçekleştirilecek olan canlı performans ile belirlenecek. Ön eleme ve internet oylama sonucu ile finale kalmaya hak kazanan 18 yarışmacı için bir haftalık süre boyunca 11 bin oy kullanıldı.

 

 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan, büyük bir ilgiyle takip edilen Kristal Çınar Ses Yarışması hakkında verdiği bilgide: ”Gelen yoğun talep üzerine Kristal Çınar Ses Yarışmamızın 2.’sini gerçekleştiriyoruz. Yarışmamız başladıktan sonra müzisyen kardeşlerimizin göstermiş olduğu ilgi bizleri çok mutlu etti. Bundan dolayı yarışmada ufak bir değişikliğe gittik. 15 olan finalist sayısını 18’e çıkararak daha fazla yarışmacıyı finale aldık ve yarışmamızda sadece 1 tane birinci olmasın istedik. Daha fazla arkadaşımız emeğinin karşılığını alsın ve yarışmamız daha adaletli olsun diye bay ve bayan seslerini ayırdık. Buna göre finalde 9 erkek ve 9 kadın yarışmacımız oldu ve kendi aralarında jürimizin yaptığı değerlendirme sonucunda bayanların 1.2.3.’sü ve erkeklerin 1.2.3.’sü ayrı olarak seçilecek ve ödüllerini alacaklardır. Bütün hemşehrilerimizi, şehrimizin kültür ve sanat hayatına ayrı bir anlam ve renk katacak olan bu güzel programa katılmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bilecik Belediyesi tarafından yapılan açıklamada 3 Mayıs Çarşamba günü saat: 20:00’de Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan ve 18 finalist arasında dereceye girenlerin belirleneceği programa bütün halkın davet edildiği bildirildi.

avatar