» 13 Üniversiteden 120 Konuk Bilecik’i Gezdi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Adım Üniversiteleri Birliği, 2. Grup Toplantısı için Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Çanakkale, Kütahya, Eskişehir, Manisa, Muğla, Denizli, Isparta ve Uşak’tan ilimize gelen 120 konuk, Bilecik’in tarihî ve kültürel zenginliklerini gezip görme fırsatı yakaladı.

27-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen toplantının ilk gününde Bilecik Şehir Müzesi’ni, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ni ve Şeyh Edebali Türbesi’ni gezen konuklar, günün devamında Osmaneli’nin tarihi evlerini ve Rüstem Paşa Camii’ni ve İçmeler’i ziyaret etti.

 

Geziye katılan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, konuklara ilçesini bizzat gezdirdi ve ilçe tarihiyle ilgili bilgi verdi.

Toplantının ikinci gününde Bozüyük Metristepe Anıtı’nı gören ve burada İnönü Muharebeleri’yle ilgili bilgi alan konuklar, gezinin devamında Söğüt’e geçerek Kuyulu Mescit’i, Çelebi Sultan Mehmet Camii’ni, Kaymakam Sait Bey Çeşmesi’ni, Hamidiye Camii ve Hamidiye İdadisi’ni, Dar’ül Eytam binasını ve Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret ettiler.

 

Bilecik’i görmekten büyük mutluluk duyan ve gezi boyunca bol bol fotoğraf çektiren konuklar, kendileriyle yakından ilgilenen Bilecik Belediyesi personeline, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’e ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi çalışanlarına teşekkür ettiler.

avatar